به گزارش هنرآنلاین، در دومین نشست «حلقه بچه های ایران آینده » نوجوانانی که در جشنواره «قصه ایران آینده» و در نشست گرامیداشت روز سعدی شرکت کرده بودند، دست به قلم می‌شوند تا به بهانه روز پاسداشت زبان فارسی و گرامیداشت حکیم فردوسی، ضمن آشنایی با این شاعر ایرانی و خوانش حکایاتی از شاهنامه، داستان‌های کوتاه خود را بدون استفاده از واژگان غیر فارسی خلق کنند.

هدایت نوجوانان به رویاپردازی امیدوارانه، آشنایی با تکنیک‌های اولیه خلق داستان کوتاه، توجه و تمرکز بر ریشه واژگانی که در گفتار و نوشتار مورد استفاده قرار می‌گیرد از جمله نکات مورد توجه این نشست خواهد بود.در پایان این نشست‌ها که از ۲۳ تا ۲۷ اردیبهشت ماه در فرهنگ سراهای شهر تهران برگزار می‌شود، نوجوانان آثار خود را می‌خوانند و به رای شرکت‌کنندگان بهترین اثر انتخاب می‌شود و برای چاپ در فصلنامه «ایران آینده» به دبیرخانه جشنواره ارسال می‌شود.

نشست حلقه «بچه‌های ایران آینده» با هدف شناسایی، پرورش و شکوفایی نوجوانان مستعد در زمینه نویسندگی و گسترش فعالیت حلقه‌های نوجوانان فرهنگسراها برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست‌ها و همچنین کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نزدیک‌ترین فرهنگ سرای محل سکونت خود مراجعه کنند و یا به درگاه رسمی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به نشانی farhangsara.ir مراجعه کنند.