به گزارش هنرآنلاین،امیر خوراکیان با بیان این خبر، گفت: اندیشه و سیره حضرت رضا علیه‌السلام نجات بخش بشریت و هدایت‌گر انسان‌ها در عرصه های گوناگون است و تاریخ زندگی و سخنان آن امام همام یکی از مهم‌ترین سرمایه‌ها برای تولیدات فرهنگی هنری ، برگزاری رویدادها و مشارکت مخاطبان است. به همین منظور چهاردهمین رویداد فرهنگی هنری « ماه هشتم » از 21 تا 31 اردیبهشت 1403 با برنامه‌های متنوع پیش‌بینی شده است .

رئیس موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک افزود: برگزاری دو نمایشگاه تخصصی و ارزشمند در حوزه تذهیب از آثار کهن و تذهیب‌گران معاصر و همچنین نشست‌های تخصصی در زمینه تذهیب با حضور استادان برجسته این حوزه، میزبان هنردوستان و هنرجویانی خواهد بود که به این هنر فاخر اشتیاق دارند.

وی برگزاری کارگاه‌های تصویر‌گری از هشت قصه زندگی امام هشتم علیه‌السلام را با هدف بهره‌مندی هر چه بیشتر از معارف رضوی از مهم‌ترین برنامه‌های این رویداد بر شمرد و اضافه کرد ، در میان این برنامه‌ها گارگاه‌های ویژه‌ای هم برای کودکان در نظر گرفته شده است .

ملک

امیر خوراکیان افزود: بخش دیگری از سلسله برنامه‌های «ماه هشتم » با توجه به هم‌زمانی آن با روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی، به برپایی تورهای ویژه بازدید از کتابخانه و موزه ملی ملک اختصاص یافته است. تور صحنه و پشت صحنه نگهداری و صیانت از آثار و نفایس، در نوبت‌های گوناگون میزبان گردشگران و فرهنگ‌دوستانی است که در جست‌جوی نگرش‌های تازه در زمینه گردشگری و آشنایی با بخش‌های نادیده یک موزه و کتابخانه‌اند. تور بازدید و کارگاه ویژه کودکان نیز در کنار این برنامه، به شیوه‌ای نو از کودکان و نوجوانان میزبانی می‌کند».

به گفته رئیس بزرگترین موقوفه فرهنگی ایران ، آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام برپایه وقف‌نامه زنده‌یاد حاج حسین آقا ملک، پایان‌بخش چهاردهمین دوره جشنواره فرهنگی هنری ماه هشتم خواهد بود. این آیین با برنامه‌هایی گوناگون و فاخر در روز دوشنبه 31 اردیبهشت 1403 برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی این موسسه جزئیات و اخبار تکمیلی هر یک از این برنامه‌ها به صورت مستقل به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید. همچنین از طریق وبگاه www.malekmuseum.org به اشتراک گذاشته خواهد شد.

کتابخانه و موزه ملی ملک در چهاردهمین دوره جشنواره فرهنگی هنری ماه هشتم در ساختمان این موقوفه به نشانی «تهران، خیابان امام خمینی، خیابان سی تیر، خیابان یارجانی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» میزبان دوست داران فرهنگ و هنر و شیفتگان اهل بیت علیهم‌السلام خواهد بود.