به گزارش هنرآنلاین، محمدمهدی اسماعیلی در ادامه افزود: از امروز شاهد آغاز نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مصلی تهران هستیم و از همه شما دعوت می‌کنیم در این نمایشگاه حضور یابید.

اسماعیلی تصریح کرد: نمایشگاه امسال برای اولین بار در ۱۵۰ هزار متر در حال برگزاری است و بیش از ۲۵ کشور و هزاران ناشر در نمایشگاه حضور دارند.

وی با بیان این‌که عدالت فرهنگی موضوع مهمی است افزود: هر فرد ایرانی در هر نقطه از کشور می تواند با ورود به سامانه مربوطه کتاب را با تخفیف خرید کند و به صورت رایگان در منزل تحویل گیرد. سال گذشته بیش‌ از ۲ میلیون نفر از این طریق کتاب دریافت کردند، امسال هم این کار ادامه دارد که پیش بینی می‌کنیم با استقبال مردم مواجه شود.

وزیر فرهنگ تصریح کرد: نمایشگاه محل وفاق و گردشگری فرهنگی است. برنامه های متنوعی برای نمایشگاه پیش بینی شده است.

اسماعیلی در ادامه درباره اعزام حج واجب گفت: از ۲۷ اردیبشهت اعزام به حج واجب را خواهیم داشت و بیش از ۸۷ زائر ایرانی حضور خواهند داشت و دولت با تمهید همه مقدمات تلاش دارد یک حج واجب با رویکردی که رهبرانقلاب فرمودند، برگزار شود .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در سند تحول دولت مردمی و در ۵ رویکرد کلان موضوع توجه به صنایع خلاق فرهنگی را اولویت خودقرار دادیم با مصوبه ای که رییس جمهور ابلاغ فرمود در حال تدوین اساسنامه مجموعه شرکت شهرهای دانش بنیان و صنایع خلاق فرهنگی هستیم‌.