به گزارش هنرآنلاین، شهرام صارمی معاون فرهنگی هنری فرهنگ سرای ارسباران از برگزاری برنامه‌های متنوع در این فرهنگ سرا در سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: فرهنگ سرای ارسباران امسال نیز همچون سال‌های گذشته میزبان برنامه‌های فرهنگی و هنری متنوع در حوزه‌های گوناگون خواهد بود.

وی با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های این فرهنگ سرا در حوزه موسیقی گفت: «نشست ماهانه هنرمندان موسیقی» که از سال ۱۳۹۱ به صورت ماهانه و مستمر در فرهنگ سرای ارسباران برگزار شده، اهدافی چون ایجاد امکان اجرای صحنه‌ای برای جوانان، اجرای موسیقی تجربی و معرفی گروه‌های موسیقی و جوانان بااستعداد در زمینه نوازندگی و آواز را دنبال می‌کند. این نشست‌ها امسال نیز به صورت ماهانه میزبان گروه‌ها و علاقه‌مندان به موسیقی خواهد بود. همچنین برنامه «شب موسیقی ارسباران» که تا کنون ۱۸ اجرا داشته است، در سال ۱۴۰۳ تداوم می‌یابد و ارائه آثار موسیقی در رده سنی نوجوان و جوان، حمایت از گروه‌های موسیقی فعال و ارایه برنامه موسیقی رایگان به شهروندان اهداف برگزاری آن است.

صارمی افزود: نشست تخصصی «آیین آواز» که تا کنون ۴۵ اجرا داشته است، هر ماه با معرفی چهره‌های تازه در زمینه آواز در کنار پیشکسوتان برگزار می‌شود. در این برنامه علاوه بر اجرای موسیقی و آواز، مباحث تخصصی آواز ایرانی همچون تحریر، فن تلفیق شعر و موسیقی، طراحی آواز، آشنایی‌زدایی در آواز، بهداشت خوانندگی و ... توسط کارشناسان و پژوهشگران ارایه می‌شود. همچنین کانون ادبی زمستان نشست «در آستانه» را به صورت ماهانه برگزار می‌کند که اجرای موسیقی، خوانش شعر و ترانه و بزرگداشت چهره‌های فرهنگی و هنری بخش‌های اصلی آن است.

صارمی1

معاون فرهنگی هنری فرهنگ سرای ارسباران با اشاره به «عصر شعر و ترانه» دیگر برنامه ادبی این فرهنگ سرا گفت: هدف از اجرای این برنامه شناسایی استعدادهای تازه در حوزه شعر و ترانه است و عبدالجبار کاکایی شاعر و ترانه‌سرای نام‌آشنا کارشناسی و اجرای آن را بر عهده دارد. در هر نوبت از این برنامه ماهانه، شاعران و کارشناسان ادبیات فارسی برای ارزیابی آثار شاعران و ترانه‌سرایان جوان حضور پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: نشست‌های «باشگاه فیلم تهران» یکشنبه هر هفته با نمایش و نقد و بررسی فیلم‌های سینمایی ایران و جهان میزبان علاقه‌مندان به سینما است و عوامل فیلم‌ها به همراه منتقدان سینما در این نشست‌ها حاضر می‌شوند. همچنین نشست‌های «فیلم بزرگ روی پرده بزرگ» در روزهای چهارشنبه به نمایش فیلم‌های مهم سینمای جهان اختصاص دارد و امیر قادری منتقد سینما کارشناس ثابت این برنامه است.

صارمی در پایان گفت: بزرگداشت هنرمندان در شاخه‌های گوناگون هنری، یادمان هنرمندان درگذشته، رونمایی آلبوم و کتاب‌های حوزه موسیقی، کنسرت‌های موسیقی، نمایش کودک، نمایشنامه‌خوانی، نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی و دوره‌های آموزشی در رشته‌های گوناگون از جمله برنامه‌های فرهنگ سرای ارسباران است که در سال ۱۴۰۳ برای شهروندان پیش‌بینی شده است.

فرهنگ سرای ارسباران در خیابان شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا واقع شده است.