به‌گزارش هنرآنلاین، در آستانه اربعین شهدای خدمت، نمایشگاه عکس«شهید خدمت» با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور و جمعی از مدیران، امروز (6 تیرماه) در محل سازمان سینمایی کشور افتتاح شد.

 این نمایشگاه به مناسبت اربعین شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان شهید آن بزرگوار برپا شده است.

نمایشگاه عکس«شهید خدمت» 32 فریم عکس از آرشیو عکس‌های ریاست جمهوری است که فعالیت صادقانه شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران را در طی سال‌های خدمت خالصانه به کشور به تصویر کشیده است و عکس‌ها، روایت‌هایی آشنا و صمیمی است از مردی که شبیه هیچ سیاستمداری نبود. 

موضوعات مختلفی: چون دیدار با پرستاران، پزشکان و پرسنل بیمارستان در ایام شیوع ویروس کرونا، حضور در نشست‌ها و دیدارهای مردمی، سخنرانی در سازمان ملل، غبارروبی حرم مطهر به همراه رهبر معظم انقلاب اسلامی، دیدار رئیس‌جمهور شهید از صنایع و کارخانجات و مراکز تولیدی و گفتگو با کارشناسان مربوطه، دیدار و گفتگو با نمایندگان جامعه مسلمانان کشورهای دیگر، بازدید از مناطق زلزله‌زده و سیل‌زده و همدلی و همراهی رئیس‌جمهور با طیف‌های مختلف مردم، دیدار با مقامات و مسئولان کشورهای مختلف، دیدار با هنرمندان برجسته عرصه‌های مختلف در ضیافت افطار سال گذشته، نشست صمیمی با کارگران کارخانه‌ها و صنایع گوناگون، مراسم افتتاح چند طرح عمرانی در گوشه و کنار کشور و عکس‌هایی از تشییع با شکوه و پردریغ پیکر مطهر رئیس جمهور شهید و همراهان ایشان را شامل می‌شوند. 

گفتنی است حبیب ایل بیگی، اصغر فارسی، قادر آشنا، رمضانعلی حیدرخلیلی، حسین طلابیگی،علیرضا اسماعیلی، مهدی نورعلیشاهی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی را در افتتاحیه نمایشگاه عکس«شهید خدمت» همراهی کردند.

خدمت1

برپایی نمایشگاه عکس شهدای خدمت در تالار وحدت

همزمان با برپایی نمایشگاه عکس شهدای خدمت در محل سازمان سینمایی، نمایشگاه عکس دیگری نیز با همین موضوع به همت انجمن سینمای جوانان ایران در تالار وحدت برپا شده است.

پخش تیزر شهید خدمت در سینماهای کشور

همچنین در آستانه اربعین شهدای خدمت سازمان سینمایی با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران، کلیپی با موضوع شهید خدمت تولید و برای پخش در سینماها آماده شده است بدین منظور مقرر شد این کلیپ با همکاری انجمن سینماداران در سینماهای کشور پیش از اکران فیلم‌های روی پرده به نمایش گذاشته شود.

تولید سه اثر مستند در رابطه با شهید خدمت/ پخش «پرواز اردیبهشت» همزمان با اربعین شهدا

از سوی سازمان سینمایی مصوب شد سه اثر مستند با محوریت شهدای خدمت تولید شود که از این سه اثر، مستند «پرواز اردیبهشت» از محصولات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی آماده نمایش شد و دو اثر دیگر در مراحل پایانی قرار دارند.

مستند «پرواز اردیبهشت» به مدت بیش از ۴۰ دقیقه و حاصل کار گروهی است که با محوریت ماموریت آخر، سفر به آذربایجان شرقی و شهادت آیت الله رئیسی ریاست محترم جمهوری آماده نمایش شده است.

خدمت2

همچنین، دو مستند دیگر نیز، در زمینه ثبت خدمات ارزنده و ماندگار شهید جمهور و پیرامون ابعاد شخصیت فرهنگی، سیاسی و معنوی ایشان در قالب پرتره شهید رئیسی و دستاورد‌های نهضت جهادی دولت سیزدهم در مراحل تولید قرار دارند و به زودی آماده نمایش می شود.