به گزارش هنرآنلاین، با انتشار فراخوان چهل‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، شرط راه‌یابی فیلم‌های کوتاه به جشنواره فیلم کوتاه تهران، از شروط لازم برای راه‌یابی این آثار به جشنواره فجر، حذف شده است.

فیلم‌های کوتاه، تا پیش از این تنها در حالی امکان راه‌یابی به جشنواره فجر و رقابت برای شکار سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه را به دست می‌آوردند که پیش‌تر موفق به راه‌یابی به جشنواره فیلم‌کوتاه تهران شده بودند اما این شرط در فراخوان جشنواره فجر امسال حذف شده است.

براساس فراخوان جشنواره چهل‌وسوم فجر فیلم‌های متقاضی شرکت در بخش «مسابقه فیلم‌های کوتاه داستانی» علاوه‌بر شرط «پروانه نمایش از سازمان امور سینمایی»‌ همچنان از سوی هیئت انتخاب چهل و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه تهران معرفی می‌شوند اما تقاضای حضور آن‌ها منوط به راهیابی این آثار در بخش مسابقه جشنواره فیلم کوتاه تهران نیست.

به عبارت دقیق‌تر هیأت انتخاب جشنواره فیلم‌کوتاه تهران، فهرست انتخاب‌های اولیه خود را که لزوما مطابق فهرست نهایی آثار راه‌یافته به جشنواره فیلم‌کوتاه تهران نیستند و ترکیب متنوع‌تر و گسترده‌تری از آثار را شامل می‌شود، به هیأت انتخاب بخش فیلم‌های کوتاه جشنواره فجر ارائه خواهد کرد و این هیأت درباره ترکیب فیلم‌های کوتاه حاضر در جشنواره فیلم فجر تصمیم‌گیری خواهند کرد.