به‌گزارش هنرآنلاین، سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز، میزبان فیلم کوتاه «قوتار» (Recurrences) به‌کارگردانی علی علیزاده خواهد بود. این فیلم محصول انجمن سینمای جوانان ایران است و در سال 1401 ساخته شده است.

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه پالم اسپرینگز (Palm Springs International Festival of Short Films) که به اختصار ShortFest هم نامیده می‌شود، به‌عنوان جشنواره‌‍ای برای فیلم‌های کوتاه توسط انجمن بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز، یک سازمان خیریه غیرانتفاعی، در سال 1990 راه‌اندازی شد و ماموریت آن پرورش و ترویج هنر و دانش فیلم از طریق آموزش و آگاهی بین فرهنگی است. این جشنواره اکنون بزرگترین جشنواره ویژه فیلم‌های کوتاه در آمریکا محسوب می‌شود و مورد تایید آکادمی اسکار است.

جشنواره پالم اسپرینگز در ماه ژوئن هر سال به‌مدت ۷ روز، به نمایش فیلم‌های کوتاه پذیرفته شده از سراسر جهان، می‌پردازد و یک «بازار فروش فیلم کوتاه» نیز در حاشیه خود دارد که در آن بیش از ۳۰۰۰ فیلم کوتاه در هر دوره، به فروش می‌رسد. همچنین این جشنواره در طی برگزاری، فعالیت‌های جنبی نظیر دوره‌های رایگان سه روزه «درس‌گروهی»، «دوره‌های آموزشی پیشرفته»، «جلسات پرسش و پاسخ» و «گردهمایی‌های بحث و تبادل نظر» برای فیلم‌سازان و مهمانان جشنواره را در بر می‌گیرد.

شایان ذکر است «قوتار» در چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در سه بخش نامزد دریافت جایزه شد و جایزه ویژه هیأت داوران را در بخش ملی و جایزه بزرگ این دوره از جشنواره در بخش بین‌الملل دریافت کرد و به بخش فیلم کوتاه اسکار 2025 راه یافت. همچنین این فیلم به‌تازگی و در فروردین‌ماه در سی‌و‌هشتمین جشنواره فرایبورگ سوئیس (Fribourg International Film Festival) که 15 تا 24 مارچ برگزار شد، به‌نمایش درآمده بود.

پخش بین‌المللی این فیلم برعهده کارگردان، با مشاوره نشاط باقری و جاوید سبحانی است.

سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز، 2 تا 13 ژانویه 2025 برگزار خواهد شد.