به گزارش هنرآنلاین، فیلم مستند بلند «مرثیه‌ای برای ایل» به کارگردانی مرجان خسروی بالدی و تهیه‌کنندگی میلاد خسروی بالدی در اولین حضور جهانی خود، در بخش رقابت اصلی بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای به نمایش در خواهد آمد؛ همزمان با این رویداد از پوستر فیلم به طراحی احسان برآبادی نیز رونمایی شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای  SIFFدر سال 1994 توسط فدراسیون بین‌المللی انجمن‌های تهیه‌کنندگان فیلم به عنوان اولین و تنها جشنواره بین‌المللی فیلم‌های بلند رقابتی در چین تایید شد. این رویداد بر جوایز، بازارها، انجمن‌ها و رویدادهای مرتبط با فیلم تمرکز دارد تا ضمن فراهم کردن بستری بین‌المللی، توسعه صنعت فیلم چین و سایر کشورها را ارتقا دهد.

بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای تاریخ ۱۴ تا ۲۳ ژوئن 2024 (۲۵ خرداد تا ۳ تیر 1403) در شهر شانگهای چین برگزار خواهد شد.

«مرثیه‌ای برای ایل»، اولین فیلم مستند بلند مرجان خسروی بالدی است که با روایت زندگی یک زن بختیاری «هاجر فرامرزی‌لک» به تاثیر مدرنیته بر فرهنگ کوچ‌نشینی عشایر می‌پردازد. این فیلم، تولید مشترک ایران، اسپانیا و قطر است و تولید آن بیش از 6 سال، طول کشیده است.