به گزارش هنرآنلاین، ابوالفضل جلیلی، داور بخش فیلم‌های سینمایی و عضو شورای سیاست‌گذاری روز شنبه ۲۹ اردیبهشت در نخستین دوره این رویداد سینمایی در حضور علاقه‌مندان به سینما و فیلمسازان جوان، کارگاه انتقال تجربه برگزار می‌کند.

این نشست ساعت ۱۴ در سالن شماره ۸ پردیس سینمایی باغ کتاب به مدیریت محمود گبرلو، منتقد و مجری برگزار می‌شود.

ابوالفضل جلیلی، کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تدوینگر یکی از معتبرترین فیلمسازان ایرانی در سینمای جهان به شمار می‌رود و آثار شاخصی در حوزه اقوام ساخته است. او سازنده فیلم‌های تحسین‌شده «گال»، «رقص خاک»، «دان»، «دلبران» و «حافظ» است که در جشنواره‌های بین‌المللی حضور پررنگی داشتند و موفق به کسب جوایز شدند. جلیلی در نوامبر ۲۰۰۸ در بخش ویژه سی‌امین دوره جشنواره سه قاره در فرانسه مورد تجلیل قرار گرفت.

نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی توسط بنیاد ایران‌شناسی و موسسه فرهنگی هنری فصل هنر‌ با شعار «اقوام، ریشه ایران‌زمین»، ۳۰ اردیبهشت با معرفی برندگان به کار خود پایان می‌دهد‌.

این رویداد سینمایی در بخش‌های رقابتی شامل فیلم‌های بلند سینمایی، فیلم‌های کوتاه داستانی، انیمیشن، مستند، نماهنگ و فیلمنامه منطبق با موضوع جشنواره برگزار می‌شود که گستره‌ زیست‌بوم، آیین‌های فرهنگی و مذهبی، سبک زندگی، آداب و رسوم و سنن اقوام ایرانی، تاریخ اقوام، میراث فرهنگی ملموس و ناملموس و ظرفیت‌های گردشگری را در برمی‌گیرد.