به گزارش هنرآنلاین، «در سایه سرو» با ۱۱ فیلم از کشورهای بلغارستان، جمهوری چک، هلند، هنگ کنگ، لهستان، اسپانیا، آمریکا، هند و بلغارستان رقابت داشت که در نهایت برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه انیمیشن در گروه فیلم‌های ۱۰ تا ۴۵ دقیقه‌ای شد.

انیمیشن «در سایه سرو» از جدیدترین تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

از میان ۳۵۰۰ فیلم ارسالی به این دور از جشنواره «گلدن کوکر»، ۹۶ فیلم از ۹۸ کشور جهان در ۱۰ بخش بهترین فیلم انیمیشن ویژه کوتاه (حدود یک دقیقه)، بهترین انیمیشن کوتاه یک تا ده دقیقه‌ای، بهترین انیمیشن کوتاه ۱۰ تا ۴۵ دقیقه‌ای، بهترین انیمیشن بالای ۴۵ دقیقه، بهترین انیمیشن دانشجویی، بهترین انیمیشن کودک، بهترین قسمت از یک سریال تلویزیونی (انیمیشن)، بهترین انیمیشن با موضوع محیط زیست، بهترین موسیقی متن و بهترین انیمیشن تبلیغاتی به رقابت پرداختند و در پایان به برندگان هر بخش جوایزی اهدا شد.

یادآوری می‌شود انیمیشن‌های کوتاه «قهرمان» به کارگردانی کیانوش عابدی و «ماهی‌گیر و بهار» به کارگردانی سیدحسن سلطانی هر دو از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در دور یازدهم جشنواره «گلدن کوکر» در بخش رقابتی این جشنواره حضور داشتند.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن «گلدن کوکر» از ۱۶ تا ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۵ تا ۱۱ می ۲۰۲۴) در شهر صوفیه پایتخت کشور بلغارستان برگزار شد.