به گزارش هنرآنلاین، محسن علی‌اکبری تهیه‌کننده فیلم «روز مات» ضمن تشکر از مخاطبان و خوش‌آمدگویی گفت: از اینکه با یک کارگردان جوان به نام محمود نوری کار کرده‌ام و از اینکه جوانانمان خوش فکر هستند و همه دنیا را در همه زمینه‌ها مخصوصاً در بحث هنر تحت تاثیر قرار می‌دهند افتخار می‌کنم. حضور این جوانان و اینکه مسیر توسط آنان ادامه خواهد یافت به خصوص به کسانی مانند من که دیگر ریش‌ سفید کرده‌‌ایم قوت قلب می‌دهد. با نگاهی که این جوانان خوب کشور دارند امیدوارم سینمای ما روز به روز بهتر شود و خدا را شکر آنچه که ما می‌بینیم حال چه در هنر و تجربه باشد و چه در سینمای بدنه این است که همه جوانان فیلم‌های درخشانی ارائه کرده‌اند که یکی از آنها آقای محمود نوری است.


محمود نوری: این تجربه حاصل یک اعتماد ویژه همینطور یک تعهد حرفه‌ای است


محمود نوری کارگردان «روز مات» سخنانش را با تشکر و قدردانی از میهمانانی که جمعی از پیشکسوتان و اساتید تئاتر و سینما بودند آغاز کرد و در ادامه افزود: ایده اولیه این فیلم بیشتر از درگیری ذهنی خودم با مسئله زبان و اینکه ما صرفاً با کلمات سر و کار نداریم و در واقع با ذهنیت و تاثیر زبان بر آن نیز روبرو هستیم شکل گرفت. اینکه زبان می‌تواند سمبل خوبی باشد برای آنکه اختلافات فکری که در جامعه وجود دارد را به شکل نمادین در یک داستان خانوادگی نشان دهیم. در تجربه‌ای که به تماشا می‌نشینید زبان تبدیل به المانی می‌شود برای اینکه سعی کنیم بخشی از ماجرایی که در جامعه‌مان می‌گذرد را درک کنیم. اگر اعتماد دوستانی که در کار ایفای نقش کردند نبود این تجربه رخ نمی‌داد. این تجربه حاصل یک اعتماد ویژه همینطور یک تعهد حرفه‌ای بود و امیدوارم که اعتمادشان هدر نرفته باشد.


محمود نوری در اشاره به چگونگی روند همکاری با محسن عل‌ اکبری تهیه‌کننده فیلم گفت: آقای علی‌اکبری وقتی در جریان کار قرار گرفتند و پذیرفتند که همراه کار شوند از هیچ کمکی فروگذار نکردند و در واقع حمایتشان کامل بود. ایشان کوچک‌ترین دخالتی در کار من انجام ندادند و تمام آنچه که می‌خواستم اجرا شد و تمام آنچه می‌خواستم در حال حاضر روی پرده است.
حامد ابافت بازیگر اصلی نقش مرد فیلم نیز گفت: خیلی خوشحالم بعد از مدت زمان طولانی که منتظر اکران بودیم بالاخره موعدش رسید و سرانجام می‌توانیم روی این پرده بزرگ فیلم را در کنار شما ببینیم و لذت ببریم.
فیلم سینمایی «روز مات» از ۱۲ اردیبهشت اکران خود را آغاز کرده است.