به گزارش هنرآنلاین، علیرضا افشار  رئیس شورای سیاست‌گذاری پنجمین جشنواره ملی و نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم «کوثر» و رئیس هیئت امنای بنیاد آیه‌های «ایثار و تلاش» در نشست اعضای شورای سیاست گذاری جشنواره با تاکید بر ایده‌پردازی‌ و ارائه طرح های جدید و تشکر از همکاری وزارت ارشاد، بنیاد شهید و شهرداری تهران و لزوم همراهی بخشهای فرهنگی و اجتماعی برای هرچه بهتر برگزار شدن این رویداد فرهنگی‌ هنری گفت: جشنواره فیلم کوثر در پنجمین دوره برگزاری خود می‌تواند باب گفتمانی را برای پاسخگویی به مسائل زنان و طرح رویکرد های متعالی انقلاب اسلامی در خصوص زن و خانواده در جامعه ما ایجاد کند. 

فرح‌ روز فاتحی رئیس پنجمین جشنواره بین المللی فیلم «کوثر» و مدیرعامل بنیاد «آیه‌های ایثار» و تلاش نیز در سخنانی با تاکید بر اینکه فارغ از دقت و بررسی تکنیک‌ها، تفاوت این جشنواره با سایر جشنواره‌ها در انتخاب آثار بر مبنای پیام فیلم است گفت: احتمال فراخوان طرح و فیلمنامه فیلم‌های کوتاه ۱۳۵ ثانیه‌ای وجود دارد.

وی افزود: برگزاری نشست‌های موضوعی نیز در دستور کار است تا در کنار اکران فیلم های منتخب، جشنواره از پشتوانه علمی بیشتری برخوردار شود.

کوثر

مدیرعامل بنیاد «آیه‌های ایثار» و تلاش در مورد زمان و محل برگزاری این رویداد فرهنگی‌هنری یادآور شد: این جشنواره ، تیرماه امسال در تهران برگزار می‌شود.

بر پایه این گزارش در ادامه نشست مذکور، ناصر باکیده دبیر جشنواره ، غلامرضا منتظمی مدیر بخش بین‌الملل جشنواره، مریم پوریامین دبیر بخش فرهنگی، و چند تن از اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص برگزاری مطلوب و اثر بخش این رویداد پرداختند.

این گزارش می افزاید: در خاتمه این نشست اعضای شورای سیاست گذاری جشنواره متشکل از: حسین قنادیان، جواد جباری، علیرضا مزینانی ،  فرهاد قائمیان، محمد صنعتی، انسیه شاه حسینی، نرگس معدنی پور ، محمد کرم اللهی و شهره پیرانی احکام خود را دریافت کردند.

چهارمین دوره جشنواره فیلم «کوثر» در سال ۱۳۸۸ برگزار شد و پنجمین دوره این رخداد فرهنگی هنری که نخستین دوره بین المللی آن نیز محسوب می شود پس از ۱۵ سال با فراخوان آثار برتر در خصوص زنان ایثارگر انقلاب و جبهه مقاومت، الگوی سوم زن مسلمان در تهران برگزار می شود.