به گزارش هنرآنلاین، این کارگردان ۸۸ ساله در مصاحبه جدید خود درباره پنجاهمین فیلم بلندش «ضربه شانس» و تاخیری که برای اکران در بازارهای آمریکای شمالی با آن مواجه شد، عنوان کرد: «برای من مهم نیست که فیلمم در آمریکا اکران شود یا نه. وقتی فیلم را ساختم دیگر آن را دنبال نمی‌کنم. توزیع فیلم دیگر آن چیزی نیست که پیش‌تر بود. اکنون اکران‌ها تنها دو هفته در سینما است... و بعد تمام. منظورم این است که به عنوان مثال فیلم «آنی هال» کمی بیش از یک سال در سینماهای نیویورک روی پرده بود. شش، هفت ماه در یک سینما می ماند. کل تجارت سینما تغییر کرده است اما نه به شکلی جذاب. تمام عاشقانه‌های فیلمسازی از بین رفته است».

 در ماه فوریه، هالیوود ریپورتر به طور انحصاری گزارش داد که گروه رسانه‌ای «MPI» این فیلم جدید را در تاریخ ۵ آوریل در ایالات متحده و در ۱۲ آوریل پس از اولین نمایش آن در جشنواره فیلم ونیز در سپتامبر ۲۰۲۳، در سامانه‌های نمایش آنلاین منتشر خواهد کرد. با این حال گفته می‌شود لینک‌های غیرقانونی این فیلم در میان طرفداران و محافل سینمایی در حال دست به دست شدن است.

ضربه

فیلم جدید این کارگردان با عنوان «ضربه شانس (Coup de Chance) درباره نقش مهم شانس در زندگی ماست. داستان در مورد فانی (دو لاژ) و ژان (پوپو) است که به نظر زوج ایده‌آلی به نظر می‌رسند و هر دو از نظر حرفه‌ای موفق هستند و در آپارتمانی زیبا در یک محله منحصر به فرد پاریس زندگی می‌کنند و ظاهرا عاشق هم هستند تا وقتی فانی به طور تصادفی با آلن (اشنایدر)، همکلاسی سابق دبیرستان برخورد می کند. آنها به زودی دوباره یکدیگر را می بینند و نزدیک‌تر و نزدیک‌تر می‌شوند.

«وودی آلن» در نشست مطبوعاتی فیلمش در ونیز در رابطه نقش شانس و اقبال در زندگی گفت: «من در طول عمرم تمجیدهای بسیار زیادی که شاید لایق ان نبوده‌ام و همچنین توجه و احترام زیادی دریافت کرده‌ام. بنابراین، من چیزی جز خوش شانسی نداشتم که امیدوارم ادامه پیدا کند».

آلن قبلاً به آینده خود در زمینه فیلمسازی فکر کرده بود و در سال ۲۰۲۲ عنوان کرده بود که بسیاری از هیجان برای او در دوران نمایش‌های آنلاین از بین رفته است.