گروه سینمای «هنرآنلاین» :کوین هارت در بیست و پنجمین مراسم سالانه جایزه مارک تواین برای تجلیل از طنز، با دریافت جایزه یک عمر دستاورد در دنیای کمدی تجلیل شد.

کوین هارت در حالی که نیم تنه برنزی مارک تواین را دریافت می‌کرد و سه تن از چهره‌های مهم دنیای کمدی در کنارش بودند تا به او تبریک بگویند، نتوانست مانع فروریختن اشک‌هایش شود.

در این مراسم که در خانه اپرای مرکز کندی برگزار شد، جری سینفلد، کریس راک و دیو چپل در کنار هم شاهد دریافت جایزه مارک تواین برای یک عمر دستاورد کمدی بودند که یکشنبه شب به هارت اهدا شد.

هارت گفت: من کارم را برای دریافت جایزه شروع نکردم، فقط عاشق کمدی بودم.

وی که کارش را با استندآپ کمدی در زادگاهش فیلادلفیا شروع کرد، به یکی از شناخته‌شده‌ترین کمدین‌های کشورش بدل شده و با سبک خاص خودش با قامتی کوتاه، چهره‌ای تاثیرگذار و توفانی از کلمات بامزه، یکی از پرطرفدارترین چهره‌های این صنعت است.

هارت تاکنون در ۹۳ فیلم و برنامه تلویزیونی ظاهر شده و ۹ فیلم در دست ساخت دارد.

چاپل که سال ۲۰۱۹ جایزه مارک تواین را دریافت کرد، با سخنانی جدی هارت را رویایی بسیار قدرتمند خواند و خطاب به هارت گفت: تو باعث شدی رویاهای بزرگتری داشته باشم، در حالی که از من جوانتر هستی.

این کمدین علاوه بر فعالیت در استندآپ کمدی، نخستین بازیگری‌اش در سینما را سال ۲۰۰۲ با فیلم «سربازان کاغذی» انجام داد. فیلم‌های او بیش از ۴.۲۳ میلیارد دلار در سطح جهانی فروش داشته‌اند.

جایزه مارک تواین که امسال بیست و پنجمین سال خود را برگزار کرد، هر سال به هنرمندانی اهدا می‌شود که تأثیری ماندگار بر طنز و فرهنگ داشته‌اند و تاکنون به کمدین‌هایی چون ووپی گلدبرگ، باب نیوهارت و کارول برنت اهدا شده است.

کوین هارت ۴۴ ساله بازیگر فیلم هایی چون «جومانجی: به جنگل خوش آمدید»، «مدرسه شبانه»، «سخنران عروسی» و «هابز و شاو» بوده است.