به گزارش هنر آنقلاین، برنامه «نقد سینما» به تهیه‌کنندگی یوسف بچاری و با اجرای امیررضا مافی که همزمان با برگزاری چهل‌ و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر هر شب میزبان مخاطبان خود در شبکه چهار بود، با اتمام این رویداد فرهنگی هنری، از امشب ۲۶ بهمن‌ به صورت هفتگی و طبق روال گذشته پخش می‌شود.

بدین ترتیب قسمت ۶۲ این برنامه سینمایی به «مرور کارنامه جشنواره فجر»، گفت‌وگو درباره فیلم خارجی «ناپلئون» و بحث درباره «دغدغه و متن» اختصاص دارد.

در بخش اول برنامه محمدقربانی و محمود گبرلو از منتقدان سینما کارنامه جشنواره فجر را مرور می‌کنند.

در بخش دوم محمدرضا مقدسیان و آرش خوشخو به فیلم سینمایی «ناپلئون» می‌پردازند. این اثر به کارگردانی ریدلی اسکات که در ژانر اکشن و ماجراجویی ساخته شده است، از زاویه رابطه اعتیادگونه و ناپایدار ناپلئون با همسرش جوزفین، داستان پیشروی سریع و بی‌رحمانه این فرمانده نظامی به مقام امپراتوری را به تصویر می‌کشد.

امیررضا مافی در بخش پایانی برنامه که به میز گفت‌وگوی ویژه اختصاص دارد، میزبان سیدمحمد حسینی مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس می‌شود تا با وی درباره موضوع «دغدغه و متن» صحبت کند.

فصل چهارم برنامه تلویزیونی «نقد سینما» که با مشارکت سازمان سینمایی سوره تهیه و تولید می‌شود، هر هفته پنجشنبه‌ها ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه چهار سیما به صورت زنده روی آنتن می‌رود.