به گزارش هنرآنلاین،رضا سبحانی بیان کرد: فیلم کوتاه می‌تواند زیربنای فیلم بلند باشد چرا که سینمای کوتاه سینمای تجربه‌های متفاوت است و اگر بتوانیم از این تجربه‌های متفاوت در سینمای کوتاه حمایت کنیم، قطعا سینمایی با اندیشه‌های مختلف و زیبا خواهیم داشت و جلوه‌های متفاوتی از فرهنگ‌های مختلف جامعه‌مان را به نمایش می‌گذاریم.

او ادامه داد: من فکر می‌کنم سینمای کوتاه توانسته با آثار درخشانی که تولید کرده است، ریشه بدواند. سینمای کوتاه مستقل است و سازنده فیلم کوتاه دغدغه اقتصادی ندارد و از بازآفرینی اندیشه خود رها است و این امر می‌تواند اسکلت سینمای ایران را به لحاظ ساختار و اندیشه پربارتر کند.

این عضو هیئت انتخاب و بخش داوری فیلم کوتاه اعلام کرد: خوشبختانه از گذشته‌های دور تا کنون فیلم‌های درخشانی در سینمای کوتاه داشتیم که موفقیت‌های زیادی هم در محافل بین‌الملل به همراه داشتند.

سبحانی ویژگی مثبت حضور فیلم کوتاه در جشنواره فجررا فرصت فراتری برای نمایش این آثار دانست و افزود: این امر موجب جذب مخاطبان گسترده‌تری برای فیلم کوتاه می‌شود. سینمای کوتاه مختص به جشنواره شده است و اگر بتوانیم برای سینمای کوتاه که عمدتا مخاطب خاص خود را دارد فضایی برای نمایش مستمر ترتیب دهیم، قطعا مخاطب عام هم جذب این نوع از سینما خواهد شد.من فکر می‌کنم سینمای ایران نیاز دارد به فیلم کوتاه بهای بیشتری دهد.