به گزارش هنرآنلاین، نخستین سینمای شهرستان بم پس از ۲۰ سال انتظار مردم پس از زلزله بم و در آستانه چهل و پنجمین دهه فجر انقلاب اسلامی، با حضور رئیس سازمان سینمایی کشور شب گذشته (3 بهمن‌ماه) افتتاح شد.

در ابتدای این مراسم محمدمهدی فداکار استاندار کرمان، ضمن تشکر از سرمایه‌گذاران مجموعه تجاری اطلس بم و حمایت ها و کمک های سازمان سینمایی به منظور افتتاح این سینما، گفت: امروز فعالیت‌های تجاری و سینمایی با همپوشانی یکدیگر انجام می‌شود و جبران کمبود سینما در این مجموعه تجاری بوده است.

وی سینما را ابزاری مهم و غیرقابل جایگزین دانست و اظهار کرد: سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه سینما طرح‌های مفصلی دارد و کارهای بزرگی نیز در حال انجام است. ما امیدواریم تا پایان دولت اتفاقات خوبی در حوزه سینما رقم خورده و در شهر بم و دیگر شهرها نیز شاهد جبران فعالیت های فرهنگی و سینمایی باشیم.

 در ادامه این مراسم محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور ضمن قدردانی از همدلی و همگرایی که در استان کرمان وجود دارد، گفت: دولت مردمی در حوزه توسعه زیرساخت‌ها موفق عمل کرده است.

وی افزود: خدا را شاکریم که سازمان سینمایی دولت مردمی هم، در حوزه توسعه زیرساخت های فرهنگی و سینماسازی به موازات تحولات محتوایی تولیدات، استانداردسازی محصولات و اعتمادسازی جامعه و خانواده ها سربلند ظاهر شده و اقدامات موفقی را آغاز کرده که گوشه‌هایی از دستاوردهای آن را امروز شاهد هستیم.

خزاعی با اشاره به برنامه‌ریزی برای ارتقای سالن‌های سینماهای کشور از ۵۷۰ به یک‌هزار سالن تا پایان دولت، عنوان کرد: تاکنون بالغ بر ۲۵۰ سالن تاکنون افتتاح شده و تا پایان دولت ۴۳۰ سالن سینما به زیرساخت سینمایی کشور اضافه خواهد شد.

رئیس سازمان سینمایی و سمعی بصری از افتتاح چند مجموعه فرهنگی هنری و تجهیز دفاتر سینمای جوان استان کرمان در سال ۱۴۰۳ خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم سینما فرهنگ بم نیز با همیاری دستگاه های ذیربط در کنار حمایت های تجهیزاتی سازمان سینمایی هم‌زمان با دهه فجر سال آینده به بهره‌برداری ب‌رسد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه حرکت و تمرکز بر دو محور توسعه زیرساخت و محتوا و کیفیت آثار مهم ترین دغدغه بنده و همکارانم در سازمان سینمایی است، عنوان کرد: در حوزه تولیدات محتوایی اتفاقات خوبی بنیان‌گذاری شده که بخشی از تولیدات و آثار سینمایی در فجر امسال رونمایی می‌شود. به گفته وی، قطعا سالم‌سازی و استاندارد‌سازی محتوا از مباحث بسیار مهم است و در چهل دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر شاهد تولید آثار با سلایق مختلف و توجه به همه ژانرهای کودک و نوجوان، دینی، اجتماعی، دفاع مقدس و سینمای خانواده خواهیم بود.

خزاعی به جان گرفتن بی‌سابقه سینما‌ها در کشور به دلیل استقبال مردمی و تولیدکنندگان اشاره کرد و گفت: امروز، پس از سونامی رکود، تعطیلی و آسیب‌های وحشتناک کرونا شاهد رونق و نشاط از طریق سینماها و فیلم‌‌ها هستیم و تردید نداریم که در فصل جدید تولید در سینما، توجه به نیازهای جامعه و کشور ضرورت دارد. 

وی با اشاره به اینکه شهر بم پس از ۲۰ سال امشب صاحب سینما می شود خاطرنشان کرد: امسال دو اتفاق در شهر بم رخ داده است که علاوه بر ساخت سینما و تولید فیلم سینمایی «احمد» با موضوع بم را شاهد هستیم و امیدواریم در جدول اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در شهرستان بم حضور داشته باشد.

وی با گرامیداشت یاد شهدای حادثه تروریستی کرمان از جمله «کودک کاپشن‌ صورتی و گوشواره قلبی» که در دنیا مطرح شد؛ افزود: امروز نسل‌کشی در غزه در حال وقوع است که در تاریخ بشر بی‌سابقه بوده و قتل بیش از ۱۰ هزار کودک را در پی داشته است. رسانه‌ها در برابر این آمار بسیار دردناک سکوت کردند؛ رژیم صهیونیستی تصور می‌کند با قتل عام کودکان نسل بعدی در فلسطین از بین خواهد رفت اما به زودی شاهد پیروزی فلسطین خواهیم بود.

در پایان این مراسم از دست‌اندرکاران ساخت سینمای بم تجلیل شد.

گفتنی است یزدان عشیری مشاور رئیس سازمان سینمایی و مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی و هاشم میرزاخانی مدیر عامل مؤسسه سینماشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از دیگر حاضران در این مراسم بوده‌اند.