به گزارش هنرآنلاین، انیمیشن «برادران سوپر ماریو» با فروش ۳۷۷ میلیون دلاری در بازار جهانی عنوان پرفروش‌ترین افتتاحیه جهانی سال را شکست و از «مرد مورچه‌ای و زنبور: کوانتومانیا» که با ۲۲۵ میلیون دلار کارش را شروع کرده بود، فراتر رفت.

این فیلم انیمیشن که محصول همکاری ایلومینیشن، نینتندو و یونیورسال است و از چهارشنبه اکرانش را شروع کرده از سطح پیش‌بینی‌ها فراتر رفته و در بازار داخلی آمریکا ۲۰۴ میلیون دلار و در بازار بین‌المللی ۱۷۳ میلیون دلار در ظرف ۵ روز اکرانش فروش کرده است.

پیش‌بینی شده بود که این فیلم افتتاحیه داخلی ۱۲۵ میلیون دلاری در بیش از ۴۰۰۰ سالن سینما و افتتاحیه بین‌المللی ۱۰۰ میلیون دلاری را در ۷۰ کشور خارجی به ثبت برساند.

این فیلم موفق شد تا با این فروش رکورد افتتاحیه فیلمی اقتباسی از یک بازی ویدیویی را در ۱۱ بازار بین‌المللی بشکند. رکورد دیگری که به دست آورده دومین افتتاحیه بزرگ فیلمی انیمیشن در همه تاریخ است و پشت سر «یخ زده ۲» با افتتاحیه ۲۲۸٫۲ میلیون دلار در آمریکا قرار گرفته است.

این فیلم در ۷۰ بازار بین‌المللی اکران شده و در مکزیک ۲۷٫۴ میلیون دلار، در بریتانیا و ایرلند ۱۹٫۶، در آلمان ۱۴، در شیلی ۱۲، در فرانسه ۱۰٫۴ و در اسپانیا ۸٫۶ میلیون دلار فروخته است.

شناخت این برند و نوستالژی یک بازی ویدیویی محبوب و تبلیغات مثبت دهان به دهان از سوی مردم همه از عوامل موفقیت این انیمیشن بوده‌اند. در ضمن در چند ماهه اخیر کمتر فیلمی خانوادگی راهی سینماها شده بود.

در فیلم «برادران سوپر ماریو» کریس پرت در نقش ماریو، چارلی دی در نقش لوئیجی، آنیا تیلور-جوی در نقش پرنسس هلو و جک بلک در نقش بوسر صداپیشگی کرده‌اند. این فیلم به کارگردانی آرون هوروات و مایکل جلنیک داستان لوله‌کش سبیلو و دوستانش را دنبال می‌کند که می‌خواهند شاه کوپای قدرتمند را از سلطه بر جهان بازدارند.

«برادران سوپر ماریو» که در ایران با نام «قارچ‌خور» نیز شناخته می‌شود، یک بازی ویدیویی به سبک سکوبازی است که در سال ۱۹۸۵ توسط شرکت ژاپنی نینتندو برای کنسول‌های ان‌ای‌اس به بازار عرضه شد. این بازی با دنباله‌هایش با فروش نزدیک به بیش از ۷۵۰ میلیون نسخه بازی، به عنوان پرفروش‌ترین فرنچایز بازی در طول تاریخ شناخته می‌شود.

فیلم زنده «برادران سوپر ماریو» پیش از این به کارگردانی رولند جافه و دین سملر در سال ۱۹۹۳ منتشر شده بود.