به گزارش هنرآنلاین، کمپانی ایئون پروداکشنز که تولیدکننده بیشتر فیلم‌های جیمز باند بوده است به مناسبت ۶۰ سالگی تولید این فیلم‌ها با همکاری یک شرکت مسافرتی سفرهایی در لوکیش‌های جیمز باند تدارک دیده است.

برای جشن گرفتن این نقطه عطف سینمایی یک برنامه سفر اروپایی برای علاقه‌مندان این فیلم‌ها در نظر گرفته شده تا سکانس‌های هیجان‌انگیز این مجموعه فیلم‌ها را به عنوان تجربه‌هایی نادر، به واقعیت بدل کند.

جلوه‌های ویژه و بدل‌کاری‌های مربوط به فیلم‌های «جیمز باند» و حضور در فضای تجملاتی این فیلم‌ها در تورهای ۵ روزه از قیمت ۱۸۵۰۰ دلار شروع می‌شود و ۶۰ برنامه متفاوت برای این سفرها تنظیم شده است.

کریس کوربولد ناظر جلوه‌های ویژه فیلم‌ها باند که جایزه اسکار را برای فعالیت‌هایش دریافت کرده زنده کردن فیلم‌های جیمز باند در این سفرها را فوق‌العاده خوانده و برخی از پشت صحنه‌ها درباره چگونگی فروپاشی یک خانه در «کازینو رویال» و تعقیب و گریزهای کوهستانی «اسپکتر» را در این سفرها برای مخاطبان ممکن می‌کند. برنامه نهار دقیقاً در مکانی که دنیل کریگ با «کیو» ملاقات کرد و یا مکانی که در «اسپکتر» با مادلین (لئا سیدو) آشنا شد هم در این تورها در نظر گرفته شده است.

صحنه‌هایی از تعقیب و گریز در لندن، مسابقه اسب‌دوانی در پاریس و حضور در اصطبل سلطنتی که مامور باند در آنجا حضور یافته بود، اسکی روی آب در دریاچه کومو، پرش از هواپیما روی دریاچه، حضور در کارخانه شیشه‌سازی به ظاهر متروک همه لوکیش‌های و صحنه‌هایی از فیلم‌های متعدد باند هستند که در این تورها در نظر گرفته شده است.

شخصیت داستانی جیمز باند از سال ۱۹۵۳ توسط ایان فلمینگ خلق شد. مجموعه فیلم‌های باند از قدیمی‌ترین مجموعه‌های سینمایی است و شروع نمایش آن به سال ۱۹۶۲ بازمی‌گردد که تا به امروز ادامه داشته است. تا امروز شرکت ایئون ۲۵ فیلم از این مجموعه را با میانگین تقریبی هر دو سال یک فیلم ساخته است که آخرین‌شان «زمانی برای مردن نیست» در سال ۲۰۲۱ اکران شد. تاکنون ۶ بازیگر در نقش باند ظاهر شده‌اند. اولین باند تاریخ‌شان کانری و آخرین‌شان دنیل کریگ بوده‌اند.