به گزارش هنرآنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، پویانمایی «زمین بازی» اسفند ۱۴۰۱ در بخش مسابقه جشنواره جوایز فیلم‌های انیمیشن توکیو نمایش داده شد و قرار است به مدت ۲۸ روز در فاصله زمانی ۳۰ خرداد تا ۹ شهریور ۱۴۰۲ به‌صورت آنلاین در ژاپن نمایش داده شود.

این پویانمایی ۸ دقیقه و ۱۶ ثانیه‌ای از جمله تولیدات امور سینمایی کانون است که با تکنیک دوبعدی دیجیتالی ساخته شده است. «زمین بازی» به کارگردانی سمانه اسدی پیش‌تر توانسته بود تندیس سیمین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی پنجاه‌ودومین جشنواره فیلم رشد را آز آن خود کند.

در خلاصه این پویانمایی آمده است: بیماری و روزهای یکنواخت بیمارستان دخترک را خسته و بی‌حوصله کرده است تا وقتی که همبازی‌اش می‌آید. آیا او آمده که برای همیشه کنار او بماند…؟

همچنین این پویانمایی تاکنون در جشنواره‌های هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «زبوت» ایتالیا، بخش کودک شصت‌وپنجمین جشنواره «لاپزیک» آلمان، بخش مسابقه آسیایی (جاده ابریشم) هجدهمین جشنواره بین‌المللی «ایندی- انیفست» سئول کره جنوبی، بخش مسابقه سی‌وچهارمین جشنواره «جیرونا» اسپانیا، بخش مسابقه ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم «چانیارتون» یونان حضور داشته است.