به گزارش هنرآنلاین از روابط عمومی پروژه، طبق آخرین توافق‌ها «دِرب» قرار است از ۲۶ بهمن در سینماهای هنر و تجربه روی پرده برود. این چهارمین فیلم موفق برادران محقق است که در نخستین حضور جهانی خود بیست‌وهفتمین جشنواره فیلم بوسان را افتتاح کرد و توانست برنده جایزه اصلی بخش رقابتی جی‌سئوک جشنواره شود.

«دِرب» در دومین حضور جهانی خود در نهمین دوره جشنواره فیلم کاتولیک (کاف) که ماه اکتبر در شهر سئول کره جنوبی برگزار شد، نیز حضور داشت. چهل و چهارمین جشنواره سه‌قاره نانت فرانسه سومین حضور جهانی این فیلم بود که برنده جایزه بالون نقره‌ای شد.

«دِرب» سال گذشته در بخش سودای سیمرغ چهلمین جشنواره فیلم فجر هم حضور داشت که موفق به دریافت دیپلم افتخار جایزه ویژه هیات داوران شد. این فیلم همچنین نظر مثبت منتقدان ایرانی را به خود جلب کرده است.

فیلم روایتگر مامور اداره برقی است که قرار است برق خانه‌ای تَک و دورافتاده را وصل کند. هادی محقق، محمد اقبالی و … از جمله بازیگران این اثر هستند و پخش بین‌المللی آن برعهده علی قاسمی است.

عوامل «درب» عبارتند از نویسنده و کارگردان: هادی محقق، تهیه‌کننده: سیدرضا محقق، مدیر فیلمبرداری: منصور عبدرضایی، آهنگساز: محمد دارابی‌فر، مدیر صدابرداری و عکاس: امیرمهدی نوری، تدوین: فرشاد عباسی، صداگذاری: حسین قورچیان، طراح صحنه و لباس و مدیر تولید: عیسی خیبرمنش، اصلاح رنگ: سامان مجدوفایی، طراح پوستر: بابک یادگاریان و مدیر روابط‌ عمومی: نغمه دانش‌آشتیانی.