به گزارش هنرآنلاین، اولین جشنواره ملّی هنری بانوی ایرانی با هدف بیان توانمندی های بانوان، نشان دادن جایگاه واقعی بانوان ایرانی، نشان دادن بانوان به عنوان سرمایه انسانی، ارائه الگو به نسل جوان به خصوص دختران، شناسایی و حمایت از هنرمندان مستعد و فعال در حوزۀ بانوان و نمایش دستاوردهای هنری آنان و شناساندن بانوان پیشران در حوزه های علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی ،سیاسی، اقتصادی ، ورزشی و... برگزار می‌شود.

علاقمندان و هنرمندان فعال در رشته های عکاسی، نقاشی، گرافیک (پوستر و تایپوگرافی)، بخش فیلم کوتاه(مستند، داستانی، انیمیشن) و بخش ویدئویی(موشن‌گرافیک، ویدئو آرت، موزیک ویدئو) میتوانند آثار خود را از 13 آذرماه تا 16 دی ماه به آدرس سایت جشنواره ib1401.ddns.net ارسال کنند و برای اطلاعات بیشتر با شماره  22036784 تماس حاصل کنند.

آثار براساس محورهای تعیین شده جشنواره مانند بانوان و خانواده، بانوان و تلاش برای صلح، بانوان و هویت سازی، بانوان و کارآفرینی، توانمندی بانوان و کسب مهارت، بانوان و مقاومت، بانوان و پیشرفت علوم، فرهنگ وهنر، بانوان و اشاعه امید و عشق، بانوان و سبک زندگی، نقش رسانه ای بانوان و بانوان و حفظ محیط زیست باشد.