به گزارش هنرآنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن پیام اسماعیلی به شرح زیر است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

سینما به منزلۀ آن «جام جهان‌بینی» است که با شفافیت و صراحت، حقایق معنوی و ارزش‌های والای الهی و انسانی را می‌تواند در پیش تماشاگران به منصۀ ظهور بنشاند. سینما به دلیل جاذبۀ پرتوان و پرقدرت، آحاد مردم و طبقات مختلف اجتماعی را مجذوب مضامین عمیق ملی و دینی بر پردۀ نقره‌ ای خود می ‌کند.

ارتباطات نوین می ‌تواند به آگاهی، پیوند و همدلی ‌های فرهنگی و دستاوردهای معنوی منجر شود و سینما این فرصت را برای ما مهیا می‌کند که آثار ارزشمند، حقایق و ارزش‌ های خود را به جهانیان معرفی نماییم.

صنعت تصویر در هماوردی تصویرها می ‌تواند گفتمان انقلاب اسلامی و هویت ملی و دینی مردم ایران را به زبان هنر جلوه‌گر نماید. امروز سینماگران متعهد ما با توجه به پیشینۀ غنی فرهنگی کشور جایگاه ارزندۀ خود را در نقش ‌آفرینی در میانۀ این میدان خطیر بازیافته‌ اند. بی ‌تردید حضور و ورود جوانان خلاق و باانگیزه به این عرصه، تأثیرگذاری آن را سرعت بخشیده و موجب شتاب بیشتر آن خواهد شد.

خوشبختانه سینمای ایران پس از انقلاب اسلامی حیات تازه ‌ای را تجربه کرده و با تکیه بر سخت‌ کوشی و خلاقیت ‌های هنرمندان با ذوق خود در عرصه ‌ها و تجلی‌گاه‌ های جهانی افق ‌های تازه ‌ای را تجربه کرده و افتخارات امید بخشی را از آن خود ساخته است.

ویژه‌ برنامۀ مهر سینمای ایران فرصت مناسبی است تا استعدادهای جوان در سراسر کشور شناسایی و مورد حمایت دستگاه فرهنگی کشور قرار گیرند. اهمیت موضوع عدالت فرهنگی در دولت انقلابی و مردمی بر کسی پوشیده نیست و «مهر سینما» در این میان مجالی برای عدالت‌ گستری فراهم آورده تا با توزیع فرصت‌ ها نزد جوانان و پیشکسوتان کمتر شناخته‌ شده، نقش خود را در بازآفرینی فرهنگ ایرانی ـ اسلامی بهتر از پیش ایفا کند. این مهم جز با تلاش و فعالیت جهادی، فراگیر و انقلابی میسر نخواهد شد. از خداوند متعال برای تمامی دست ‌اندرکاران، مدیران و هنرمندان گرامی که سرمایه ‌های اصلی کشور عزیز ما، ایران اسلامی هستند، موفقیت و بهروزی خواستارم.

در پایان از سازمان امور سینمایی و سمعی بصری به پاس تلاش‌های بی‌وقفه برای تعالی و رونق‌ بخشیدن به سینما و توجه ویژه به هنرمندان شریف و محجوب استان‌ها از رهگذر برگزاری این رویداد مهم سپاسگزارم و همگان را به پاسداشت حرمت و منزلت این هنر دعوت می‌‌کنم.»

برنامه مهر سینمای ایران به همت سازمان سینمایی با همکاری ادارات کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها در مناطق مختلف با هدف تحقق استمرار شادابی و پویایی در محیط روانی سینما و توجه خاص به مقوله عدالت فرهنگی و هنری در دولت سیزدهم در راستای تکریم سینماگران پیشکسوت، فعالان سینمایی ایران در رشته‌های مختلف و هنرمندان ایثارگر در حال برگزاری است.