به گزارش هنرآنلاین، فیلم مستند «وقتی از عشق حرف می‌زنیم» به کارگردانی بهاره بیات و تهیه‌کنندگی علی نیکبخت از روز گذشته شنبه ۱۱ شهریورماه در پلتفرم هاشور اکران آنلاین خود را آغاز کرد. 

این مستند با یک فراخوان در فضای مجازی در سال ۱۳۹۳ آغاز شده و در این فراخوان خواسته شده بود، کسانی که در محدوده سنی متولدین ۶۰ تا ۶۵ قرار دارند و فیلم «شب‌های روشن» را دیده‌اند، در مصاحبه‌ای با محوریت بیان تجربه شخصی از عشق شرکت کنند.

به گفته کارگردان این مستند، در اولین مرحله از مصاحبه شوندگان خواسته شده است که تجربه خود را از تماشای فیلم در سال ۸۲ بگویند و توضیح دهند نگاه آن‌ها به عشق در آن سال‌ها به چه شکلی بوده است و چرا این فیلم را پسندیده‌اند. ادامه مصاحبه‌ها نیز به روند تغییراتی می‌پردازد که در طی زمان نگرش آن‌ها را نسبت به مفاهیمی مانند عشق، ازدواج، خیانت، زندگی خانوادگی و... تغییر داده است. 

فرزاد موتمن کارگردان و سعید عقیقی نویسنده فیلم «شب‌های روشن» نیز در این مصاحبه‌ها حضور دارند و تجربه خود را از نوشتن و ساختن این فیلم بیان می‌کنند.

بهار بیات کارگردان «وقتی از عشق حرف می‌زنیم» درباره ساخت آن می‌گوید: سرعت تغییرات ساختارهای اجتماعی در ایران من را  از تدوین و ادامه‌ کار منصرف کرده بود اما هفت سال بعد با اضافه کردن روایت شخصی خود در این سال‌ها تلاش کردم از دریچه تاریخی به روایت عشق در میان دهه شصتی‌ها بپردازم. هرچند این روایت جامع نیست و در محدوده تجربه طبقه متوسط شهری می‌گذرد.

عوامل این مستند عبارتند از تهیه‌کننده: علی نیکبخت، کارگردان: بهاره بیات، تدوینگر: علی نیکبخت، تصویربردار: بهزاد سلطان‌محمدی، صدابردار و صداگذار: آرزو زمانیان.

علاقه‌مندان می‌توانند مستند «وقتی از عشق حرف می‌زنیم» را به مدت ۵۵ دقیقه در پلتفرم هاشور تماشا کنند.