به گزارش هنرآنلاین، محسن برمهانى معاون سیما در جمع مدیران و برنامه سازان شبکه سلامت ضمن عرض تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفاى ایشان گفت: موضوع سلامت از جمله نیازهاى اولویت دار مخاطبان رسانه بوده است و این مهم براى رسانه نیز درجه اهمیت بالایى دارد و به همین دلیل نخستین بازدید رسمى‌ام را از بین شبکه‌هاى تلویزیون، با این شبکه آغاز کردم.

وى، وجود حس همدلانه و تعامل در این شبکه به اذعان همکاران و مدیران آن را ارزشمند دانست و افزود: برنامه‌سازی در این شبکه نیازمند فکر و ایده‌هاى جدید است تا مرجعیت این شبکه تخصصى حفظ و ارتقا یابد.

معاون سیما ادامه داد: در دوره تحولى با برنامه‌ریزى باید با هم افزایى بین شبکه‌اى، پیوند این شبکه با دیگر برنامه‌هاى سلامت محور شبکه‌هاى عمومى و پرمخاطب برقرار شود به طورى که مخاطب در امتداد برنامه‌هاى پزشکى و بهداشتى شبکه‌هاى اصلى، براى دنبال کردن مبسوط‌تر مباحث و کسب اطلاعات تخصصى بیشتر به شبکه سلامت راهنمایى شود.

محسن برمهانى تصریح کرد: شبکه سلامت در دوره مدیریتى دکتر قاسمى افزایش میزان مخاطب را تجربه کرده که شاید بخشى به علت شیوع کرونا و مراجعه بیشتر مخاطبان باشد اما قطعا ماحصل تلاش‌ها و برنامه‌ریزى همکاران و تهیه‌کنندگان شبکه نیز بوده است.

وى گفت: شبکه تخصصی با ماموریت‌هاى تعریف شده‌اش، طیف مخاطبان مشخص خود را دارد و نباید از آن انتظار یک شبکه عمومى را داشت، اما مهم جریان سازی و تاثیرگذاری شبکه تخصصى بر روى جامعه هدفش است.در خصوص شبکه سلامت هم همین است، ما باید یک سال آینده این شبکه را ارزیابى کنیم که چقدر در راستاى ماموریتش حرکت کرده و در جلب نظر مخاطب موفق بوده است.

معاون سیما با بیان اینکه شبکه‌های مختلف سیما در حکم یک منظومه هستند گفت: نباید انتظار داشت شبکه سلامت به عنوان یک عضو تخصصى این منظومه ساختارها و قالب‌هاى مختلف برنامه‌سازى را در خود جاى دهد. به طور نمونه ساختار فیلم و نمایش، باید در راستاى ماموریت شبکه در جدول پخش سهم داشته باشد.

وی در پایان بر ارتقای زیبایی شناسی و هویت بصری شبکه نیز تاکید کرد.

در ابتداى این نشست قاسمی مدیر شبکه سلامت گزارشی درباره توفیقات و تعامل شبکه با ارکان نظام سلامت کشور و برنامه‌های جدید ارائه کرد. همچنین مدیران گروه و برخی تهیه کنندگان این شبکه نیز دغدغه‌های خودشان را با معاون سیما مطرح کردند.

برمهانى در پایان این نشست از بخش‌هاى مختلف شبکه بازدید کرد و به همکاران خداقوت گفت. سعید سلطانی مشاور اجرایی و مدیر دفتر معاون سیما، مرتضی طاهری سرپرست مالی و اداری سیما و حمید خواجه‌نژاد مدیر روابط عمومی سیما در این بازدید برمهانی را همراهی کردند.