به‌ گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌ عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، اولین اردوی منطقه‌ای فیلمسازی «ایده تا تولید» با دعوت از ۱۵ فیلمساز فیلم کوتاه به میزبانی دفتر انجمن در بوشهر زیر نظر مهدی جعفری، ارسلان امیری و عادل تبریزی به‌مدت یک هفته برگزار می‌شود.

در این اردوی تخصصی که در سه ژانر فعالیت خواهد کرد، مهدی جعفری در ژانر «جنگی و دفاع مقدس»، ارسلان امیری در ژانر «وحشت و رازآلود» و عادل تبریزی در ژانر «کمدی-فانتزی» فیلمسازان شرکت‌کننده را به شکل کارگاهی هدایت می‌کنند تا ایده‌ها و طرح‌های این ۱۵ فیلمساز بررسی و به فیلمنامه کوتاه تبدیل شود.

در پایان این اردو فیلمسازان در گروه‌های ۵ نفری اقدام به ساختن فیلم‌های کوتاه از ۳ فیلمنامه نهایی خواهند کرد. انجمن سینمای جوانان ایران از تولید این ۳ فیلم کوتاه تا سقف ۳۰ میلیون تومان برای هر فیلم حمایت مالی می‌کند.

اردو با حضور ۶ استان خوزستان، هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، فارس و کهکیلویه و بویراحمد می‌شود و ۱۵ فیلمساز شرکت‌کننده در این کارگاه تخصصی از شهرهای بوشهر، برازجان، تنگستان، اهواز، آبادان، دزفول، شیراز، آباده، یاسوج، بندرعباس و زاهدان دعوت شده‌اند.

اردوی فیلمسازی «ایده تا تولید» ۲۴ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ به‌میزبانی انجمن سینمای جوانان بوشهر برگزار خواهد شد.