به گزارش هنرآنلاین،فرهاد مهندس پور، رحمت امینی و مهدی صالحیار به عنوان اعضای هیات انتخاب طرح و ایده‌های سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی معرفی شدند. این هیات سه نفره تحلیل و بررسی ۱۶۷ طرح و ایده‌ی متقاضی حضور در جشنواره را آغاز کرده است.

فرهاد مهندس‌پور، مدرس و کارگردان تئاتر ، عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و استادیار گروه بازیگری و کارگردانی دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس است. وی سابقه فعالیت در ریاست شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش، ریاست انجمن نمایش و دبیری جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر دبیری را دارا می باشد.

این کارگردان تئاتر دارای دکترای پژوهش هنر، کارشناس ارشد بازیگری و کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس و کارشناس بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

نمایش به خورشید سپارید در سال ۱۳۶۶ آغازی بر کارگردانی تئاتر او بوده و پس از آن داوری ایندرا، سرودی کنار گودال، گالیله، نی لبک و بهمن، مکبث، دیر راهبان، روز رستاخیز را روی صحنه برده است. فرهاد مهندس‌پور کارگردانی سه تله تئاتر استنطاق، یغمای با شکوه خورشید و سه پاس از حیات طیبه نوجوان نجیب و زیبا را نیز در سال‌های ۷۷ ، ۸۵ و ۸۶ انجام داده است.

حضور در جشنواره‌ها و سمینارهای مختلف ایرانی و خارجی تئاتر به عنوان سخنران، داوری جشنواره‌های متعدد بین‌المللی و سراسری تئاتر ، نگارش بیش از ۶۰ عنوان مقاله پژوهشی و نقد هنری ، نگارش و چاپ ۶ عنوان کتاب و دریافت جایزه بهترین فیلم مستند جنگی از جشنواره فیلم دفاع مقدس، جایزه بهترین نمایش سال از انجمن منتقدان تئاتر ایران، جایزه برگزیده ربع قرن تلاش برای شکل‌گیری ادبیات نمایشی دفاع مقدس و جایزه پژوهشگر برتر دانشگاه تربیت مدرس و … از دیگر فعالیت‌های این کارگردان تئاتر به شمار می‌رود.

رحمت امینی، مدرس و کارگردان تئاتر، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و استادیار گروه هنرهای نمایشی دانشگاه تهران است که در سابقه فعالیت خود عضویت کمیته برنامه ریزی درسی هنر ، دبیر سی امین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، عضو کمیتۀ ارزیابی تخصصی مصاحبه از داوطلبین دوره دکتری تخصصی، مدیر ارزشیابی و نظارت سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و ... را دارا می باشد.

این کارگردان تئاتر دارای دکترای پژوهش هنر، کارشناسی و کارشناس ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران است.

وی تالیف چهار عنوان کتاب، ترجمه کتاب، مشارکت در تالیف فصول بیش از ۱۰ عنوان کتاب، چاپ بیش از ۳۰ مقاله در نشریات معتبر علمی داخلی و خارجی، حضور در بیش از ۱۰ همایش علمی معتبر داخلی و خارجی و ارائه مقاله، داوری در جشنواره های مختلف و مدیریت اجرایی و عضویت در شوراهای مختلف را در کارنامه خود دارد.

مهدی صالحیار دوره لیسانس و فوق لیسانس خود را در رشته‌های کارگردانی و ادبیات نمایشی به پایان رسانده و در حال حاضر دانشجوی دکترای پژوهش هنر است.

از صالحیار در مجموعه نخل سرخ، نمایشنامه سریر منتشر شده است. وی نماینده ایران در فستیوال‌های تئاتری کرالای هندوستان، هنر بدون مرز گرجستان، دوستلوق آذربایجان، فولکلور بلغارستان و ترکیه بوده و در ۹ دوره از جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر تهران و هشت دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان و همچنین جشنواره‌های آیینی-سنتی، عروسکی، مقاومت و ... با نمایش‌های خیابانی و صحنه‌ای حضور داشته‌ است.

یک مجموعه نمایشنامه به نام وقتی صدای سوت میاد سرت رو بدزد از او به صورت مستقل منتشر شده است. همچنین از صالحیار در چندین مجموعه، نمایشنامه‌هایی چاپ شده است.

سومین جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی به دبیری علی‌محمد رادمنش در فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۳ و با محوریت اجرای عمومی در شهرهای محل تولید برگزار می شود.