گروه سینمای هنرآنلاین: فیلم «هاوایی» به کارگردانی بهمن گودرزی و تهیه‌کنندگی مرتضی شایسته که سال 97 تولید و از 13 دی ماه روی پرده سینما رفته بود، امروز 27 دی ماه دستور بازبینی گرفت.

مرتضی شایسته تهیه‌کننده این فیلم در گفت‌و‌گویی اختصاصی با هنرآنلاین گفت: این اصلاحات ارتباطی با جنس شوخی‌ها و یا حضور بازیگر خاصی نداشته و همین امروز 27 دی ماه به اکران باز خواهد گشت.

بنا بر این گزارش تاکید بر نظارت مجدد این امکان را پیش آورده بود که ممکن است فیلم به زودی به اکران برنگردد که در گفت‌وگوی تلفنی با هنرآنلاین تهیه‌کننده «هاوایی» گفت: همچنان در اکران می‌مانیم. «هاوایی» متوقف نمی‌شود. از طرف وزارت ارشاد اصلاحی گفته شد که بعد از پیاده‌سازی اصلاح به اکران برخواهیم گشت. این اصلاح و تغییر همین امروز انجام و «هاوایی» به اکران بازخواهد گشت. در واقع در حال اکران اصلاحات انجام می‌شود.

گفتنی است اطلاعیه ای که در واکنش به حواشی فیلم «هاوایی» منتشر شده بود آمده است:

«فیلم «هاوایی» در سال ۱۳۹۷ تولید شده و در سال ۱۴۰۲ با اصلاحات بسیاری به روی پرده رفته است. بنا بر تاکید وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص توجه به دغدغه دلسوزانه عرصه فرهنگ و هنر، فیلم سینمایی «هاوایی» مجدداً مورد بازبینی قرار گرفته و موارد دیگری که موجب ایجاد حساسیت یا نگرانی در مخاطبان شده از فیلم حذف و یا تغییر پیدا کرده است. بدین منظور اکران این فیلم پس از نظارت مجدد با اصلاحات انجام شده، به‌نمایش گذاشته خواهد شد.

فیلم «هاوایی» با ایده مرکزی ضد مهاجرت و هشدار به افرادی که بدون مطالعه، شناخت کافی و درست، مسیر مهاجرت یا پناهندگی را در پیش می‌گیرند، تولید شده و با زبان طنز به مسایل و مشکلات پیش‌روی این افراد پرداخته است. با این وجود به دلیل مهاجرت یکی از بازیگران زن این فیلم و وجود برخی لحظه‌های نه چندان مناسب در بخش‌هایی از آن، این اثر چند سالی امکان اکران نداشته است تا اینکه با انجام اصلاحات بسیار و با رویکرد هشدار به جامعه هدف که سودای مهاجرت دارند و البته با نگاه مساعدت سرمایه‌گذار فیلم که دچار مشکلات مالی شده بود، روانه پرده شد.

ضمناً یادآور می‌شود برخی از نماهای فیلم مذکور که در فضای مجازی منتشر و در حال بازنشر است، جزو اصلاحات فیلم قبل از اکران به شمار رفته و بدون اجازه اداره نظارت سازمان سینمایی منتشر شده است و قطعاً طبق قانون با عوامل انتشار برخورد قانونی خواهد شد.»

بازیگران هاوایی: امین حیایی، امیر جعفری و امیرحسین رستمی هستند.