به گزارش هنرآنلاین، فراخوان ثبت‌نام نخستین دوره‌ مدرسه تئاتر مولوی که توسط مرکز تئاتر مولوی با همکاری کانون تئاتر دانشگاهی و انجمن هنرهای نمایشی ایران برگزار می شود، منتشر شد.

این دوره آموزشی در ۲ ترم مقدماتی و پیشرفته برای علاقه‌مندان جوان به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود که ترم اول در نظر گرفته شده برای هنرآموزان مدرسه تئاتر مولوی، به صورت آموزش مبانی نظری و عملی هنرهای نمایشی با حضور مدرسان نام آشنای هنر تئاتر به علاقه‌مندان مخصوصا دانشجویان غیر تئاتری و دانش‌آموزان مقطع متوسطه‌ دوم تحصیلی است که هنرآموزان با طی بیش از ۱۰۰ ساعت آموزشی در سرفصل های مبانی بازیگری، مبانی کارگردانی، مبانی نمایشنامه‌نویسی، مبانی صحنه آرایی، آشنایی با نورپردازی صحنه، شناخت مدیریت تولید، مبانی دراماتورژی متن و اجرا و شناخت موسیقی نمایش و پس از گذراندن آزمون پایانی، مجاز به انتخاب ۲ رشته تخصصی در ترم پیشرفته می‌شوند.

در ترم دوم تمامی هنرآموزان به کمک استادان اقدام به تولید چندین اثر کارگاهی کرده که در پایان ترم در قالب رپرتوار پایان دوره مدرسه تئاتر مولوی در سال ۱۴۰۳ در مرکز تئاتر مولوی اجرا خواهند شد. رشته‌های تخصصی ترم پیشرفته عبارتند از بازیگری، کارگردانی، نمایش‌نامه نویسی، طراحی صحنه، طراحی نور، موسیقی تئاتر و مدیریت تولید که با حضور مدرسان شناخته شده به هنرجویان آموزش داده خواهد شد.

هنرآموزان پس از اتمام دوره مقدماتی که در ۵۲ جلسه ۲ ساعته به صورت ۲ روز در هفته در مدت زمان سه ماه و در مجموع ۱۰۴ ساعت آموزش تعبیه شده مجاز به حضور در ترم پیشرفته که در تابستان ۱۴۰۳ برگزار می‌شود، خواهند بود. شرکت کنندگان در صورت کسب نمره پایانی مناسب از سوی مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران مدرک پایان دوره دریافت خواهند کرد. زمان شروع کلاس‌های ترم اول از بهمن ماه ۱۴۰۲ لغایت اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ است. همچنین امکان ثبت نام به ۲ صورت حضوری یا آنلاین برای علاقه‌مندان در نظر گرفته شده است.

از دیگر برنامه های مدرسه تئاتر مولوی برگزاری کارگاه‌های تخصصی برای تولید ۳ نمایشنامه با محوریت پرتره‌نگاری مفاخر ملی، دانشگاهی و فرهنگی است که نمایشنامه‌های اجراهای عمومی مرکز تئاتر مولوی در سال ۱۴۰۳ را تشکیل خواهند داد. لازم به ذکر است که دانشجویان دانشگاه تهران و خانواده دانشگاه تهران برای ثبت‌نام در مدرسه تئاتر مولوی از ۳۰ درصد تخفیف شهریه برخوردار هستند.