به گزارش هنرآنلاین، فیلم‌ کوتاه «مداربسته» به کارگردانی سمیرا کریمی و نویسندگی حسن نجم‌آبادی به سی و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مینیمالن نروژ راه یافت.

جشنواره مینیمالن Minimalen ، رویدادی بین‌المللی برای رقابت بین فیلم‌های کوتاه از سراسر جهان است که در سال 1988 تأسیس و هدف اصلی خود را در یافتن راه‌های جدید برای استفاده از فیلم به ‌عنوان یک رسانه، اصلاح کرده است. توجه به تولیدات مستقل با نگرش دمیدن روحی آزاد به فیلم‌سازی و تأکید بر تصاویر و زبان فیلم، بیش از کلمات؛ فیلم‌سازی به معنی جستجوی دائمی برای یافتن فرم مناسب و نه لزوما روایت داستان و اینکه اساساً، هر فیلم باید اثر انگشت خاص خود را داشته باشد؛ توجه به جواهرات کوچک داستان کوتاه، مستند یا انیمیشن که شاید حتی از لحاظ هنری پیشگام و بی نقص نبوده ولی با ابزارهای تجربی، با قوام در فرم و محتواست؛ از اهداف دیگر مینیمالن و وجه تمایز آن با سایر جشنواره‌ها، ذکر شده است.

سی و ششمین دوره جشنواره این جشنواره 23 تا 28 ژانویه ( 3 تا 8 بهمن 1402) در شهر تروندهایم نروژ، برگزار خواهد شد.

«مداربسته» داستان دو دختر دبیرستانی را روایت می‌کند که در مدرسه با مشکلاتی مواجه می‌شوند. این فیلم کوتاه پیش‌ازاین جشنواره‌ها، به سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم ملبورن استرالیا، سی و نهمین دوره جشنواره لیوبلیانای اسلوونی، شانزدهمین دوره جشنواره کوکی آلمان و شانزدهمین جشنواره پکن چین نیز راه یافته بود.

مهری آل آقا، پرنیا لرنی، پریسا حبیبی، نگار طاهری، آویشن صدقی، منصوره کریمی، نادر خواهانی، علیرضا مهابادی و سونیا نوری در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم کوتاه در خانه هنر هور تهیه شده و پخش بین‌الملل آن بر عهده کمپانی مستقل مورچه است.

عوامل فیلم کوتاه «مداربسته» عبارتند از:

کارگردان: سمیرا کریمی، نویسنده و مشاور کارگردان: حسن نجم‌آبادی، تهیه‌کنندگان: فاطمه سلطان‌زاده و علی کریمی، مجری طرح: غلامحسین شاه علی، مدیر فیلم‌برداری: کیوان شعبانی، تدوین: مرجان طبسی، اصلاح رنگ و نور: نیما دبیرزاده، مدیر صدابرداری: مجید امینی، طراحی و ترکیب صدا: عبدالرضا حیدری، صداگذار: پروانه جهانگیری، مدیر تولید: حسین عابدین، برنامه‌ریز و دستیار‌ اول کارگردان: نرگس امیراصلانی، منشی صحنه: مهتاب حبیبی، طراح‌ صحنه: مهران مکاری، لباس: الهام موسوی، طراح گریم: بنی محمدی، دستیار یک فیلم‌بردار: پوریا خطیبی کیا، دستیار صدا: محمدرضا کاویانی، مدیر صحنه: رامیار محمودی، دستیار تولید: علیرضا مهابادی، گروه فیلم‌برداری: امیر سجاد ذوالفقاری‌نژاد‌ و مهدی‌ نوابی، دستیار دوم کارگردان: سارینا میر طیبی، مدیر تدارکات: رضا تهرانی، تدارکات: علیرضا شاهرخی، حمل‌ونقل: محسن نوذرپور و علیرضا شاهرخی، زیرنویس: رضا تاری وردی، عکاس: نفیسه صالح‌آبادی، طراح پوستر: متین خیبلی و مشاور رسانه‌ای: علی کشاورز