به گزارش هنر آنلاین فیلم «همه ما غریبه‌ها» ساخته اندرو هی با ۹ نامزدی از چهل و چهارمین دوره جوایز سینمایی حلقه منتقدان لندن، پیشتاز این رقابت شد و پس از آن فیلم «اوپنهایمر» کریستوفر نولان با ۷ نامزدی جای گرفت.

«زندگی‌های گذشته» سلین سانگ، «بیچاره‌ها» یورگوس لانتیموس و «منطقه مورد علاقه» جاناتان گلیزر نیز هر یک ۶ نامزدی کسب کردند و «باربی» گرتا گرویگ ۵ نامزدی دریافت کرد.

همه این فیلم‌ها در کنار «آناتومی یک سقوط» ژوستین تریه، «جاماندگان» الکساندر پین، «می دسامبر» تاد هینز و «قاتلان ماه کامل» مارتین اسکورسیزی در بخش بهترین فیلم سال با هم رقابت می‌کنند. بازیگران این فیلم‌ها هم با اقبال روبه‌رو شده‌اند و اندرو اسکات، پل جیاماتی، کیلین مورفی، لیلی گلادستون، ساندرا هولر، گرتا لی و اما استون از جمله بازیگرانی هستند که در بخش بازیگری نامزد دریافت جایزه شده‌اند.

علاوه بر این جفری رایت، که امسال به عنوان بازیگر نقش اول فیلم «داستان آمریکایی» نامزد شده، جایزه بهترین جایزه دیلیس پاول را برای بهترین اجرا از منتقدان لندن دریافت خواهد کرد.

در بخش فیلم خارجی زبان هم «آناتومی یک سقوط»، «پسر و مرغ‌ماهی‌خوار»، «برگ‌های افتاده»، «زندگی‌های گذشته» و «منطقه مورد علاقه» با هم رقابت می‌کنند.

«۲۰ روز در ماریوپل»، «فراتر از اتوپیا»، «یاد ابدی»، «اسکالا!!!» و «هنوز: فیلم مایکل جی فاکس» نامزدهای بخش مستند هستند و برای بهترین انیمیشن سال نیز «پسر و مرغ‌ ماهی‌خوار»، «رویاهای روبات»، «مرد عنکبوتی: در دنیای عنکبوتی»، «سوزومی» و «لاک پشت‌های نینجا جهش یافته نوجوان: آشوب جهش یافته» نامزد شده‌اند.

در بخش کارگردانی گرتا گرویگ برای «باربی»، جاناتان گلیزر برای «منطقه مورد علاقه»، یورگوس لانتیموس برای «بیچارگان»، کریستوفر نولان برای «اوپنهایمر» و مارتین اسکورسیزی برای «قاتلان ماه کامل» نامزد شده‌اند.

اندرو هی برای «همه ما غریبه‌ها»، کریستوفر نولان برای «اوپنهایمر»، ژوستین تریه و آرتور هراری برای «آناتومی یک سقوط»، سلین سانگ برای «زندگی های گذشته» و گرتا گرویگ و نوآ بامباخ برای «باربی» نیز در بخش بهترین فیلمنامه‌نویس سال انتخاب شده‌اند.

نامزدهای چهل و چهارمین جوایز فیلم منتقدان لندن دیروز چهارشنبه در رویدادی که بازیگران جینگ لوسی و انیی اوکورونکو مجری آن بودند در هتل می‌فیر لندن معرفی شدند. همین هتل محل برگزاری مراسم اهدای جوایز خواهد بود که ۴ فوریه ۲۰۲۴ به میزبانی مارک کرمود، منتقد برگزار می‌شود.

حلقه منتقدان لندن که توسط ۲۱۰ منتقد سینمایی نامزدهایش را انتخاب می‌کند، قدیمی‌ترین سازمان منتقدان بریتانیا است.