به گزارش هنرآنلاین، آئین رونمایی از پوستر اولین دوره جشنواره بین‌المللی «فیلم،تئاتر اهواز» با شعار «ایران تئاتر صلح و دوستی» با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،سید محمد هاشمی قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابراهیم متینیان رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان، سید کریم حسینی نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی، مجید منادی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان،

محمد یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان ،سعید نگراوی دبیر اولین جشنواره بین‌المللی «فیلم،تئاتر اهواز»، حمید سالاروند رئیس انجمن هنرهای نمایشی اهواز ،محمود بهرامی مشاور دبیر، مرتضی منصوری مدیر امور بین‌المللی، احمد انصاری مسول هماهنگی جشنواره و جمعی از هنرمندان استان خوزستان در دفتر وزیر ارشاد برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مجید منادی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در مورد نحوه شکل گیری این جشنواره گفت: خوزستان تنها فقط به خاطر  صنعت نفت و فولاد مطرح نیست بلکه هنرمندان صاحب نام و ایده دارد که همواره در تمام رویدادهای فرهنگی و هنری کشور موفق ظاهر میشوند.

اهواز1

مجید منادی با بیان جمله ای از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر این که  مقاومت و پایداری ما برای ایجاد صلح در جهان است و این موضوع دست مایه و محوریتی برای برپایی این جشنواره شد که با طراحی هنرمندان استان برای اولین بار در کشور به صورت بین المللی برگزار میگردد.

در ادامه سعید نگراوی دبیر جشنواره در مورد نحوه برگزاری این رویداد گفت: این جشنواره تحت عنوان اولین جشنواره بین‌المللی «فیلم،تئاتر اهواز» با شعار ایران ، تئاتر ، صلح و دوستی در اسفندماه به مدت یک هفته در شهر اهواز و هم زمان در چهار شهر استان خوزستان و مراکز استانها و چند شهر در دیگر استانها برگزار می شود.

سعید نگراوی ادامه داد با رایزنی هایی صورت گرفته تعداد زیادی از کارگردانان و هنرمندان داخلی و خارجی ضمن استقبال از این رویداد آمادگی خود را جهت حضور و شرکت در این جشنواره اعلام کردند.

وی افزود از دیگر اهداف این جشنواره ایجاد بازار جهانی تئاتر و گسترش و تبادل فرهنگی با دیگر کشورها است.

اهواز

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن استقبال از این جشنواره بر گسترش و اجرای درست آن تاکید کرد و برای هر چه بهتر برگزار شدن آن قول همکاری داد.

در پایان این نشست از پوستر نخستین جشنواره بین‌المللی «فیلم،تئاتر،اهواز» توسط آقای اسماعیلی رونمایی و امضا شد.