به گزارش هنرآنلاین، با تاکید و حمایت مستقیم محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین تخصیص بودجه مورد نیاز، جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای ۱۴۰۲، دی‌ماه برگزار خواهند شد.

چهار استان آذربایجان شرقی، سمنان، خراسان رضوی و فارس، امسال میزبانی جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای را بر عهده گرفته‌اند که با هماهنگی‌های لازم و حمایت اداره‌کل هنرهای نمایشی، مقدمات برگزاری این رویداد انجام شده است.

جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای، سال گذشته با درخواست هنرمندان، تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت معاون هنری و تلاش اداره‌کل هنرهای نمایشی، پس از هفت سال وقفه، برگزاری خود را از سر گرفتند.

با پایان یافتن ۳۲ جشنواره تئاتر استانی امسال و معرفی آثار برگزیده، اهالی هنرهای نمایشی، در مطالبه‌ای به‌حق، خواستار برگزاری باشکوه‌تر جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای شدند که با حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تخصیص بودجه مورد نیاز، راه تحقق این امر مهم باز شد.

باتوجه به گنجانده شدن تئاتر خیابانی در جشنواره‌های استانی ۱۴۰۲، هنرمندان این عرصه برای نخستین بار در جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای حضور خواهند یافت. آثار برتر خیابانی و صحنه‌ای جشنواره‌های منطقه‌ای، به چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه خواهند یافت.

اطلاعات تکمیلی و جزئیات برگزاری جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای، به‌زودی منتشر خواهد شد.