به گزارش هنرآنلاین، بر اساس آمار منتشر شده، ۴۸۰ گروه نمایشی و ۵۷۱۹ هنرمند، در ۳۲ جشنواره تئاتر استانی و منطقه‌ای که از ۶ آبان تا ۳ آذر ۱۴۰۲ برگزار شد، حضور داشتند. 

 جشنواره‌های تئاتر استانی در سال ۱۴۰۲، از ۶ آبان آغاز شد و ۳ آذر به پایان رسید. 

ویژگی این دوره از جشنواره‌ها که در ۳۱ استان و منطقه کرمان جنوبی برگزار شد، اضافه شدن بخش خیابانی بود. برگزیدگان هر دو بخش خیابانی و صحنه‌ای این رویداد، به جشنواره تئاتر مناطق فجر راه پیدا کردند. 

اداره2

حضور و مشارکت هنرمندان در این دوره بسیار چشمگیر بود. از جمع بی‌شماری که که متقاضی حضور در سی‌وپنجمین دوره جشنواره‌های تئاتر استانی کشور بودند، ۵۷۱۹ هنرمند به این رویداد هنری راه پیدا کردند و در سراسر کشور به رقابت پرداختند. 

پس از انتشار فراخوان جشنواره‌های استانی، ۱۳۳۱ گروه نمایشی درخواست خود را ثبت کردند که از این میان، ۸۶۹ نمایش صحنه‌ای و ۴۶۲ نمایش خیابانی بودند. پس از بررسی هیئت انتخاب آثار در هر استان، در مجموع ۴۸۰ نمایش به جشنواره‌ها راه پیدا کردند که شامل ۲۸۳ اثر صحنه‌ای و ۱۹۷ نمایش خیابانی بودند. 

اداره3

هیئت‌های داوری، به مدت نزدیک به یک ماه، آثار شرکت‌کننده را ارزیابی کردند و درنهایت ۱۳۰ نمایش به‌عنوان برگزیدگان این رویداد بزرگ کشوری معرفی شدند که ۷۵ نمایش صحنه‌ای و ۵۵ اثر خیابانی را دربرمی‌گیرد. پس از رقابت این آثار در جشنواره مناطق، برگزیدگان به چهل‌ و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه پیدا می‌کنند.