به گزارش هنرآنلاین، فراخوان دریافت آثار پنجاه‌و‌سومین دوره‌ جشنواره بین‌المللی فیلم رشد منتشر شد. در این دوره از جشنواره، آثار فیلم‌سازان داخلی و خارجی با نگاه برخورداری از برجستگی‌های زبان هنری، جذابیت ذاتی و تأثیر عمیق عاطفی و تأثیر شگرف آن بر ارتقای روحیه‌‌ی کنجکاوی، پرسشگری و اشتیاق به درک خویش و جهانِ پیرامون، به رقابت خواهند پرداخت.

مهم‌ترین اهداف جشنواره در دوره پنجاه وسوم:

شورای سیاست‌گذاری جشنواره پنجاه‌و‌سوم، با تأکید بر توجه ویژه به مدرسه و فرایندهای آموزشی و تربیتی آن، به‌عنوان نهاد مهم تمدن‌ساز و تربیت‌کننده‌ی نسل آینده برای حل مسائل کشور، «شناسایی و معرفی برترین تولیدات علمی، آموزشی و تربیتی در عرصه‌ی فیلم و سینما»، «کمک به ایجاد زمینه و بستری به‌منظور هدایت این تولیدات در سطوح ملی و بین‌المللی»، «پشتیبانی از عرصه‌ی تعلیم و تربیت دینی و اخلاقی فضیلت‌محور»، «پشتیبانی هنری و تربیتی از جریان رسمی تربیت و یادگیری»، «ایجاد زمینه و بستری بر پایه‌ی عدالت‌ برای رشد و بالندگی ظرفیت هنریی‌-تربیتی معلمان و دانش‌آموزان فیلم‌ساز» و «گسترش نوآوری و خلاقیت و ارتقای سطح کیفی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی» را به عنوان اهداف اساسی این دوره از جشنواره اعلام کرده است.

در فراخوان این دوره از جشنواره «اهداف عملیاتی و راهکارهای کلان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش»، به‌عنوان منبع الهام‌بخش مناسبی برای دست‌یابی فیلم‌سازان علاقه‌مند جهت حضور در این رویداد بین‌المللی، به ایده‌های ناب، جذاب و بدیع معرفی شده است.

بخش‌های جشنواره در دوره پنجاه وسوم:

پنجاه‌و‌سومین دوره‌ جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در سه بخش بین‌الملل، معلمان فیلم‌ساز و دانش‌آموزان فیلم‌ساز برگزار خواهد شد.

در این دوره، چهار جایزه‌ ویژه به آثاری در موضوعات زیر اهدا خواهد شد:

«مدرسه؛ مبدأ پیشرفت تمدن‌ساز ایرانی-اسلامی و الهام‌بخش برای جهان»

«نشان ویژه‌ی معلم»

«نشان ویژه‌ی ایثار و ازخودگذشتگی»

دبیرخانه‌ جشنواره در هر دوره‌، شخصیت یا مصداق خاصی را به‌عنوان نماد «نشان ویژه ایثار و از خودگذشتگی» انتخاب می‌کند. در پنجاه‌وسومین دوره‌ی جشنواره فیلم رشد، نشان ویژه ایثار و از خودگذشتگی، به آثاری اختصاص خواهد داشت که به دفاع از مردم و کودکان مظلوم فلسطین پرداخته است.

جوایز نهادها و دستگاه‌های کشور در بخش حامیان این دوره از جشنواره نیز به پنج‌محور «خانواده و جوانی جمعیت»، «فرهنگ کار، کارآفرینی و تعاون»، «پیوند نماز، مسجد و مدرسه»، «آسیب‌های اجتماعی با رویکرد صیانت از حقوق کودک» و «آسیب‌های فضای مجازی» اختصاص خواهد داشت.

قالب‌های جشنواره در دوره پنجاه و سوم:

قالب‌های این دوره از جشنواره، شامل فیلم‌های کوتاه و بلند با محوریت داستانی، مستند، پویانمایی و فیلم‌نامه می‌باشد.

آخرین مهلت ارسال آثار:

بر اساس اعلام دبیرخانه‌ پنجاه‌و‌سومین دوره‌ جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، آخرین مهلت ارسال آثار ۲۴ آبان‌ماه ۱۴۰۲ خواهد بود. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و بارگذاری آثار می‌توانند به نشانی الکترونیکی https://eff.roshd.ir مراجعه فرمایند.

گفتنی است، پنجاه‌و‌سومین دوره‌ جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد در مجتمع فرهنگی هنری سینما فلسطین برگزار خواهد شد و پس از آن آثار برگزیده در سراسر کشور برای مدارس به اکران در خواهد آمد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به وب‌سایت جشنواره مراجعه فرمایید:

  https://eff.roshd.ir