به گزارش هنرآنلاین با توجه به نقش و اهمیت سینما  در عصر حاضر ؛ معاونت فرهنگی هنری موزه مبادرت به برگزاری رویداد سینمایی « کانون فیلم هور»  کرده است تا با نگاهی نقادانه به آثار شاخص سینمای ایران و جهان در حوزه‌های انقلاب، جنگ و مقاومت گامی در راستای پویایی و اثر بخشی هرچه بیشتر سینمای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بردارد.

دومین جلسه اکران و نقد فیلم روز پنجشنبه 18 آبان ماه 1402 ساعت 16 در کانون فیلم هور به نشانی میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، خیابان سرو، ضلع جنوبی ایستگاه مترو شهید حقانی، موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سالن همایش های بین المللی خلیج فارس به‌ نقد و بررسی فیلم «سرهنگ ثریا» به کارگردانی لیلی عاج با حضور رامتین شهبازی  نویسنده و منتقد سینما اختصاص‌ یافته است که حضور برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

علاقمندان می‌تواند جهت حضور در این برنامه  به آدرس www.b2n.ir/Hourmoviecente مراجعه و با توجه به محدودیت ظرفیت  نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

«سرهنگ ثریا» روایت مادری است که فرزندش توسط گروه منافقین به پادگان اشرف فرستاده شده و مادر تلاش می‌کند تا فرزندش را از دست این گروه تروریستی آزاد کند. این فیلم از یک داستان واقعی الهام گرفته شده و نشان می‌دهد که در برابر تروریسم و سازمان‌های تروریستی، مادران نیز تا حد زیادی برای حفاظت از فرزندان خود تلاش می‌کنند.