به گزارش هنرآنلاین، نظام الدین کیایی از جمله صدابرداران با سابقه سینمای ایران است که برای نخستین بار بعد از انقلاب صدابرداری سر صحنه را به صورت جدی وارد سینمای ایران کرد و فیلم‌های سینمایی دونده و آب، باد، خاک با حضور وی به صورت صدای سر صحنه ساخته و برای نخستین بار فیلمی با صدابرداری سر صحنه در سینمای ایران اکران شد.

این صدابردار قدیمی سینما تاکنون در بیش از ۵۰ فیلم سینمایی به عنوان صدابردار حضور داشته و با کارگردان‌های شناخته شده سینمای ایران همچون زنده یاد داریوش مهرجویی، امیر نادری، زنده یاد کامبوزیا پرتوی، پوران درخشنده، علیرضا رئیسیان، ابوالحسن داوودی، رضا درمیشیان و... همکاری داشته است و در جشنواره‌ها و مراسم مختلف داخلی و خارجی نامزد شده و جوایز بسیاری را به دست آورده است.

موزه

نظام الدین کیایی چهارشنبه- ۱۷ آبان ماه از ساعت ۱۵ به مدت سه ساعت کارگاه «نقش صدا در زندگی و سینما» را در موزه سینما با سرفصل‌هایی همچون تفاوت صداگذاری با صدابرداری، نقش صدابردار در مراحل تولید فیلم و همکاری با بخش‌های دیگر همچون کارگردان و فیلمبردار، انواع صدا در سینما، تفاوت شنیدن و گوش دادن و... آموزش می‌دهد.

این کارگاه ویژه اعضا باشگاه مخاطبان است و علاقه‌مندانی که عضو نیستند با هماهنگی روابط عمومی موزه سینما می‌توانند در این کارگاه شرکت کنند.