به گزارش هنرآنلاین،«خیال باز» روایتی است از زندگی شخصی و هنری استاد حسن طاهری‌زاده یکی از هنرمندان نام آشنای هنر نمایش، سایه بازی که به خیال بازی نیز مشهور است. او نخستین هنرمند ایرانی است که روش هنر سایه بازی با انگشتان دست را خلق کرد و با تکیه بر هنر بداهه‌گویی و طنز پردازی ذاتی خود موفق شد در ذهن و قلب مردم اصفهان، ایران و حتی دیگر کشورهای دنیا ماندگار شود .

خیال باز2

تینا میرکریمی نویسنده و کارگردان این اثر سال‌هاست به عنوان گوینده و گزارشگر رادیو مشغول به کار است. او از سال ۱۳۹۲ به عنوان پژوهشگر، فعالیت خود را در سینمای مستند آغاز کرد و از سال ۱۳۹۹ به فیلم‌سازی روی آورد. «از سروستان تا اقیانوس» نخستین فیلم مستند او با محوریت زندگی و تلاش‌های یکی از زنان دریانورد ایرانی بود و«خیال باز» دومین تجربه‌ی کارگردانی اوست که برای حضور در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی آماده شده است.

خیال باز

عوامل تولید این فیلم مستند عبارتند از: تهیه کننده، نویسنده و کارگردان: تینا میرکریمی، تدوین: علیرضا اسلامی، تصویر: علیرضا اسلامی/علی شیلاندری، طراحی و ترکیب صدا: مهرداد جلوخانی، اصلاح رنگ و نور: حسن نجفی‌منش، مشاور فیلم‌نامه: سهیلا خدادادی، مشاور رسانه‌: سمیرا افتخاری.