به گزارش هنرآنلاین، فراخوان شرکت هنرمندان برای حضور در بخش‌های مختلف بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان که اسفند سال جاری به میزبانی اردکان یزد برگزار می شود، منتشر شد.

در متن فراخوان بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان آمده است:

«به نام خالق باران

استانداری یزد با همکاری اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی ایران ، بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را با شعار «تئاتر، تمرین ناب زندگی» و با هدف تقویت همدلی و همراهی، رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش، اسفندماه سال ۱۴۰۲ در شهر تاریخی اردکان برگزار می‌کند.

تحقق مشارکت اجتماعی کودکان و نوجوانان، ارتقای سطح فرهنگ عمومی، تقویت بنیان‌های اصیل خانواده و ارتباط نسل‌ها، آموزش شهروندی و افزایش مسئولیت‌پذیری با ایجاد زمینه مشارکت فعال کودکان و نوجوانان در تولید آثار نمایشی بخشی از حقوق این قشر پویا و اثرگذار جامعه است که بیست و هشتمین جشنواره به دنبال دستیابی به این اهداف خواهد بود.

 سخن دبیر

هنرمندان، همکاران و همراهان عزیز

بسیار باعث خرسندی است که می‌توانیم همچون هر سال، بار دیگر در کنار شما بزرگواران، آثار منتخب تئاتر کودک و نوجوان ایران عزیز و سایر کشورهای جهان را در یکی از استان‌های پر عظمت و قدمت ایران، به نظاره بنشینیم.

خدا را شاکریم که می‌توانیم با بیست و هشتمین دوره جشنواره، مثل همیشه برای خانواده‌ها و بچه‌های ایران عزیزمان، شادی بی‌آفرینیم. کهن شهر دلنشین یزد را با روح نمایش‌های کودکانه، خوش رنگ‌تر کنیم و در دنیای متفاوت نوجوانان امروز، خود را در آیینه صادق هنر نمایش ببینیم، بسنجیم، به نقد بنشینیم و با توان و شوری که از مردم می‌گیریم یکسال پیش روی خود را به پیشرفت در تولید تئاتر برای آینده‌سازان‌مان بپردازیم.

برگزاری یک جشنواره در حد و شان تئاتر و هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان، به واقع بسیار سخت و دشوار است چون شما هنرمندان شریف نشان دادید که با کم‌ترین‌ها و بدون هیچگونه انتظار عجیب، در تمامی دوران‌ها، در کنار بچه‌ها بودید، هستید و خواهید بود. فراموش نخواهیم کرد که جشنواره تئاتر کودک و نوجوان باید هر ساله در بهترین و کم‌نقص‌ترین شکل ممکن برگزار گردد تا شما هنرمندان بتوانید در آن خوش بدرخشید و ایده‌های ناب خود را در بهترین شرایط ممکن بر صحنه‌های پرشور تئاتر جلوه‌گر کنید. بنده نیز به پشتوانه معاونت محترم هنری و اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تمام تلاش خود را بر آن نهادم تا حد و شان هنرمندانی همچون شما، به بهترین شکل گرامی داشته شود.

همواره این جشنواره یک جایگاه بین‌المللی برای ایران و متعلق به شما هنرمندان شایسته است و از نخستین دوره تاکنون عزیزان بسیاری زحمات فراوانی برای پایایی و پویایی آن متقبل شده‌اند، با اینکه می‌دانیم در هر دوره‌ای کم و کاستی‌هایی وجود دارد اما یقین داریم که هر کمبود احتمالی با همراهی و همدلی شما شایستگان برطرف می‌گردد و مخاطب همواره به بودن شما بر صحنه‌ها خواهند بالید. امید که به یاری پروردگار مهربان، بر پایه تجربیات پیشین و با همت و همراهی تمامی دغدغه‌مندان هنر نمایش، جشنواره‌ای، بی‌نظیر و با شکوه‌تر از سال‌های پیش، برگزار شود.

ارادتمند/ امیر مشهدی‌عباس – دبیر جشنواره

 شرکت‌کنندگان:

- هنرمندان متخصص حوزه تئاتر کودک و نوجوان

 مخاطبان:

خردسالان (زیر ۶ سال)/ کودکان (۶ تا ۱۲ سال)/ نوجوانان (۱۲ تا ۱۸ سال)/ خانواده‌ها

بخش‌های جشنواره:

مسابقه تئاتر خردسال/ مسابقه تئاتر کودک/ مسابقه تئاتر نوجوان/ مسابقه تئاتر خیابانی

 بخش غیر رقابتی (میهمان)

تئـاتر ملل/ مسابقه نمایشنامه نویسی/ نشست‌های تخصصی

 مسابقه تئاتر خردسال

- بخش تئاتر خردسال با رویکرد تاثیر نمایش در آموزش، برای گروه سنی زیر ۶ سال برگزار می‌شود.

- ستاد جشنواره در این بخش پذیرای نسخه تصویری آثار خواهد بود.

- بخش تئاتر خردسال با ایده اجرای نمایش در مهدکودک‌ها، مراکز پیش دبستانی و آموزشگاه‌ها، با حداقل امکانات فنی برگزار خواهد شد و نمایش‌های پیشنهادی ضروری است واجد شرایط اجرای آسان و قابل حمل (پرتابل) باشند.

- نمایش‌های این بخش با حضور حداکثر سه بازیگر و درمدت زمان حداکثر ۳۰ دقیقه امکان حضور خواهند داشت.

- ستاد جشنواره در این بخش پذیرای نسخه تصویری آثار خواهد بود.

 فرایند ثبت تقاضای حضور در جشنواره:

متقاضیان برای شرکت در این بخش می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بروی تارنمای icy.theater.ir نسبت به ثبت تقاضای حضور خودو بارگذاری فیلم از تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ اقدام کنند.

- حداکثر ۶ نمایش برای شرکت در این بخش انتخاب خواهند شد. اولویت انتخاب، توانایی اثر در انتقال درست مفاهیم به مخاطبان این رده سنی است.

- کمک هزینه گروه‌های نمایشی در این بخش به تشخیص کمیته کارشناسی انتخاب نمایش ها، حداقل مبلغ ۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰ریال و حداکثر مبلغ ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ریال خواهد بود.

- هر متقاضی حداکثر می‌تواند ۲ اثر نمایشی را برای بررسی در این بخش به جشنواره ارائه نماید که در صورت انتخاب اثر از هر متقاضی فقط یک اثر در تمامی بخش‌های جشنواره شرکت خواهد کرد.

- مشخصات اعلامی از سوی متقاضی پس از انتخاب آثار به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد.

تذکر: اولویت انتخاب نمایش های ارائه شده در این بخش با آثاری است که پیش ازاین در هیچ جشنواره‌ای شرکت نکرده یا اجرای عمومی نشده باشند.

 گاه‌شمار:

- آخرین مهلت انجام فرآیند ثبت تقاضا در بخش مسابقه تئاتر خردسال: ۵ دی ۱۴۰۲

- معرفی آثار برگزیده بخش مسابقه تئاترخردسال: اول بهمن ۱۴۰۲

افتتاحیه بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان

 مسابقه تئاتر کودک

این بخش شامل نمایش های ایرانی ویژه کودکان(۶ تا ۱۲ سال) خواهد بود.

- نمایش‌هایی که از اول مهر ۱۳۹۹ تا ۲۰ آذر ۱۴۰۲ اجرای عمومی شده باشند، امکان حضور در این بخش را خواهند داشت.

- ستاد جشنواره در این بخش پذیرای نسخه تصویری آثار خواهد بود.

- آثار نمایشی که به تازگی تولید شده است نیز می‌توانند با ارائه فیلم متناسب و پروپزال قابل ارائه متقاضی حضور در جشنواره باشند.

- این بخش به صورت رقابتی برگزار می شود و حداکثر ۷ نمایش پذیرفته خواهد شد.

 توضیح: چگونگی انتخاب ‌تعداد آثار (اجرا شده یا در حال تولید) ‌بر اساس کیفیت آثار است.

فرایند ثبت تقاضای حضور در جشنواره:

متقاضیان برای شرکت در این بخش می توانند با مراجعه به سایت جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بروی تارنمای icy.theater.ir نسبت به ثبت تقاضای حضور خود و بارگذاری فیلم از تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ اقدام کنند.

هر متقاضی حداکثر می‌تواند ۲ اثر نمایشی را برای بررسی در این بخش به جشنواره ارائه نماید که در صورت انتخاب اثر از هر متقاضی فقط یک اثر در تمامی بخش‌های جشنواره شرکت خواهد کرد.

کمک هزینه گروه‌های نمایشی در این بخش به تشخیص کمیته کارشناسی انتخاب نمایش ها، حداقل مبلغ ۳۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال و حداکثر مبلغ ۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال خواهد بود.

 گاه شمار:

- آخرین مهلت انجام فرآیند ثبت تقاضا در بخش مسابقه تئاتر کودک: ۵ دی ۱۴۰۲

- معرفی آثار برگزیده بخش مسابقه تئاتر کودک : اول بهمن ۱۴۰۲

 مسابقه تئاتر نوجوان

این بخش شامل نمایش‌های ایرانی ویژه نوجوانان (۱۲ تا ۱۷ سال) خواهد بود.

- نمایش‌هایی که از اول مهر ۱۳۹۹ تا ۲۰ آذر ۱۴۰۲ اجرای عمومی شده باشند، امکان حضور در این بخش را خواهند داشت.

- ستاد جشنواره در این بخش پذیرای نسخه تصویری آثار خواهد بود.

- آثار نمایشی که به تازگی تولید شده است نیز می‌توانند با ارائه فیلم متناسب و پروپزال قابل ارائه متقاضی حضور در جشنواره باشند.

- این بخش به صورت رقابتی برگزارمی شود و حداکثر ۷ نمایش پذیرفته خواهد شد.

توضیح : چگونگی انتخاب ‌تعداد آثار (اجرا شده یا در حال تولید) ‌بر اساس کیفیت آثار است.

فرایند ثبت تقاضای حضور در جشنواره:

متقاضیان برای شرکت در این بخش می توانند با مراجعه به سایت جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بروی تارنمای icy.theater.ir نسبت به ثبت تقاضای حضور خود و بارگذاری فیلم از تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۰۵ تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ اقدام کنند.

هر متقاضی حداکثر می تواند ۲ اثر نمایشی را برای بررسی در این بخش به جشنواره ارائه نماید که در صورت انتخاب اثر از هر متقاضی فقط یک اثر در تمامی بخشهای جشنواره شرکت خواهد کرد .

کمک هزینه گروه های نمایشی در این بخش به تشخیص کمیته کارشناسی انتخاب نمایش ها، حداقل مبلغ ۳۵۰/۰۰۰/۰۰۰ریال و حداکثر مبلغ ۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ریال خواهد بود.

 گاه شمار:

- آخرین مهلت انجام فرآیند ثبت تقاضا در بخش مسابقه تئاتر نوجوان: ۵ دی ۱۴۰۲

- معرفی آثار برگزیده بخش مسابقه تئاترنوجوان: اول بهمن ۱۴۰۲

 مسابقه تئاتر خیابانی

هنرهای بومی و سنتی و آئینی، سابقه‌ای طولانی در فرهنگ و تاریخ و تمدن ما ایرانی ها دارد. از این رو این هنرها همانند آیینه‌ای منعکس‌کننده ی فرهنگ سنتی جامعه ایرانی بوده‌ است. برای حفظ و بقاء و انتقال هنرهای بومی ، سنتی و آئینی به آیندگان ، باید کودکان و نوجوانان خود را با این هنرهای سنتی و نمایش های ایرانی که شامل: نقالی ، پرده خوانی و خیمه شب بازی و... است آشنا کنیم و در ترویج این هنرها کوشا باشیم.

این بخش با امکان اجرای نمایش در مکان های عمومی و فضای باز برگزار خواهد شد. ارائه آثار خلاقانه با در نظرگرفتن اولویتهای موضوعی جشنواره وبا محوریت "نمایش ایرانی" برای آشنایی هرچه بیشتر کودکان ونوجوانان کلیات این بخش را تشکیل میدهد .

لازم به ذکر است توجه ویژه به شاخصه های تئاتر خیابانی در گونه ها و شیوه های مختلف و برقراری ارتباط موثر با مخاطب مورد نظر، از اهداف برگزاری این بخش میباشد.

- این بخش به صورت رقابتی برگزارشده و حداکثر ۶ نمایش پذیرفته خواهد شد.

- ستاد جشنواره در این بخش پذیرای نسخه تصویری آثار خواهد بود۰

 فرایند ثبت تقاضای حضور در جشنواره:

متقاضیان برای شرکت در این بخش می توانند با مراجعه به سایت جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بروی تارنمای icy.theater.ir نسبت به ثبت تقاضای حضور خود و بارگذاری فیلم از تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۰۵ تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ اقدام کنند.

- کمک هزینه گروه های نمایشی در این بخش به تشخیص کمیته کارشناسی انتخاب نمایش ها،حداقل مبلغ ۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰ریال و حداکثر مبلغ ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ریال خواهد بود.

تذکر: اولویتهای انتخاب در این بخش با آثاری است که محوریت نمایش ایرانی را داشته باشد و ترجیحا در جشنواره های دیگر شرکت نکرده باشد .

هر متقاضی حداکثر می‌تواند ۲ اثر نمایشی را برای بررسی در این بخش به جشنواره ارائه نماید که در صورت انتخاب اثر از هر متقاضی فقط یک اثر در تمامی بخشهای جشنواره شرکت خواهد کرد .

مشخصات اعلامی از سوی متقاضی پس از انتخاب آثار به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد.

گاه شمار:

- آخرین مهلت انجام فرآیند ثبت تقاضا در بخش مسابقه تئاتر خیابانی: ۵ دی ۱۴۰۲

- معرفی آثار برگزیده بخش مسابقه تئاترخیابانی: اول بهمن ۱۴۰۲

 تئاتر ملل

این بخش با حضور نمایش‌های سایر کشورها برگزار می گردد.

اولویت انتخاب نمایش‌ها، ضمن در نظر گرفتن مبانی فرهنگی و رویکردهای جشنواره ، توجه به خلاقانه بودن، نوآوری، قدرت اجرایی، استفاده از تکنیک های جدید و کاربردی هنر تئاتر براساس نیاز متون نمایشی و توجه مناسب به گروه‌های سنی مد نظر جشنواره خواهد بود.

 مسابقه نمایشنامه نویسی

باهدف دستیابی به نمایشنامه های با کیفیت این بخش در دو مرحله برگزار می شود:

مرحله اول: در این مرحله، متقاضیان شرکت در این بخش می بایست نمایشنامه ی خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.پس از دریافت آثار، به تشخیص شورای انتخاب ،از بین آثار متقاضیان، ۱۰ نمایشنامه برای مرحله دوم پذیرفته خواهند شد. صاحبان این آثار،با معرفی اساتید راهنما از طرف ستاد جشنواره، فرصت خواهند داشت تا جنبه های دراماتیک متن را زیر نظر مشاور مربوطه تقویت کرده و آماده حضور در مرحله دوم شوند.

مرحله دوم : داوری نهایی نمایشنامه های برگزیده ی مرحله اول، بعد از انجام اصلاحات و ارسال مجدد آثار، انجام خواهد شد و ازبین آثار ارسالی، سه نمایشنامه به عنوان آثار برگزیده معرفی و جوایزی به برگزیدگان نهایی اهدا خواهد گردید.

تذکر: در ابتدای هر نمایشنامه ارسالی باید طرح ۱ صفحه ای آن، ضمیمه شده باشد. درغیر اینصورت نمایشنامه پذیرفته نخواهد شد.

- در این بخش تنها متون جدید و چاپ نشده پذیرفته خواهند شد.

- به برگزیدگان رتبه اول تا سوم این مسابقه جوایزی در قالب حق تالیف اهدا خواهد شد.

- آثار برگزیده با تشخیص هیئت داوران توسط انتشارات نمایش منتشر خواهد شد.

- نمایشنامه های ارسالی باید بصورت یک فایل و با فونت (شماره ۱۴) در سایت مورد نظر بارگذاری شود. در غیر این صورت پذیرفته نخواهد شد.

متقاضیان برای شرکت در این بخش می توانند با مراجعه به سایت جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بروی تارنمای icy.theater.ir نسبت به ثبت تقاضای خود و بارگذاری متن نمایشنامه برای مرحله اول از تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۰۱ اقدام کنند.

 جوایز بخش نمایشنامه نویسی:

رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال

رتبه دوم: لوح تقدیر و مبلغ ۱۲۰میلیون ریال

رتبه سوم: لوح تقدیر و مبلغ ۸۰میلیون ریال

 گاه شمار:

آخرین مهلت انجام فرآیند ثبت تقاضا در بخش مسابقه نمایشنامه نویسی: اول دی ۱۴۰۲

- معرفی آثار برگزیده مرحله اول مسابقه نمایشنامه‌نویس: ۲۵ دی ۱۴۰۲

نمایش «شکلات فرنگی» در کانون ‌پرورش ‌فکری ‌کودکان ‌و ‌نوجوانان ‌

 نشست های تخصصی

بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک ونوجوان، با دعوت از هنرمندان، اساتید و فعالان تئاتر فرصت تبادل نظر و گفتگو تخصصی تئاتر کودک و نوجوان را در محیطی دوستانه فراهم می‌آورد.

 توضیح ویژه:

ستاد جشنواره نظر به رویکرد توجه جامع به تمامی بخش های مرتبط با تئاتر کودک و نوجوان و ایجاد فرصت و امکان ارائه آثار

حرفه ای این حوزه به ویژه در ساحت های تئاتر دانش آموزی، تئاتر فراگیر، پس از رایزنی و امکان سنجی با نهادهای مرتبط و مسئول حوزه های مذکور ، برنامه های خود در این بخش ها را اعلام خواهد کرد.

 شرایط عمومی جشنواره:

در خواست شرکت در بیست و هشتمین جشنواره ی تئاتر کودک و نوجوان ، صرفا از طریق تکمیل فرم ثبت نام و بارگذاری مدارک لازم در سایت انجام خواهد شد.

۲- ثبت درخواست در سایت صرفا در تاریخ های مشخص شده امکان پذیر خواهد بود و پس از آن به صورت خودکار این امر امکان پذیر نخواهد بود.

۳- در همه بخش ها لازم است گروه های متقاضی تعداد و اسامی گروه نمایشی را به ستاد جشنواره معرفی نمایند. همچنین برای شرکت در تمامی بخش های جشنواره لازم است فرم اطلاعات فردی و گروهی تکمیل گردد.

۴- بارگذاری اجازه نامه ی کتبی نویسنده برای ثبت اثر در تمامی بخش های اجرایی ضروری است.

۵- مهلت ارائه آثار بر اساس زمان بندی یاد شده از سوی دبیرخانه جشنواره تا حد امکان تغییر نکرده و تمدید نخواهد شد.

۶- متقاضیان می بایست آثار خود را به شیوه ای که در قسمت «نحوه بارگذاری اثر» در سایت توضیح داده شده است ارائه نمایند.

۷- نسخه ی تصویری (فیلم) ارائه شده از نمایش های متقاضی باید از کیفیت مناسب برای ارزیابی برخوردار باشد. در صورت نامناسب بودن کیفیت صوتی و تصویری هر یک از نسخه های ارائه شده، مسئولیتی به عهده ی دبیرخانه جشنواره نخواهد بود. همچنین دبیرخانه جشنواره محدودیت ویژه ای برای بهره بردن از چند دوربین در تصویربرداری نمایش ها لحاظ نمی کند، اما توصیه می شود برای تهیه نسخه تصویری نمایش، متقاضیان به شرایطی که بتواند ویژگی های نمایشی اثر خود را بیشتر نشان دهد توجه فرمایند.

۸- نسخه ی تصویری نمایش می تواند از اجرای عمومی و یا اجرایی ویژه برای تصویربرداری با کیفیت تر ضبط شده باشد۰

۹- شرکت کنندگان در بخش های مختلف جشنواره با ارائه اثر خود متعهد به پذیرش ضوابط و سیاست گذاری های جشنواره هستند. عدم رعایت این ضوابط خصوصا زمان بندی مصوب جشنواره موجب حذف آثار خواهد شد.

۱۰- تمامی بخش های رقابتی به صورت مستقل و مجزا داوری خواهد شد .

۱۱- کارگردان هایی که در دوره های قبلی جشنواره شرکت کرده اند با همان نمایش، مجاز به شرکت در هیچ بخش جشنواره نیستند و چنانچه در هر مرحله ای خلاف آن ثابت شود، نمایش مذکور حذف خواهد شد.

۱۲- هر کارگردان می تواند تنها با یک اثر و تنها در یک بخش جشنواره در مرحله نهایی جشنواره حضور داشته باشد.

۱۳- تصمیم گیری در خصوص موارد پیش بینی نشده بر عهده ستاد جشنواره خواهد بود.

۱۴- در تمامی بخش ها، ستاد جشنواره، کارگردان نمایش را به عنوان سرپرست گروه می داند و از پذیرش افراد دیگر به عناوین مشابه معذور خواهد بود.

۱۵- به دلیل تجربه کردن شرایط خاص همچون بیماری کرونا ، امکان تغییر در نحوه ی نمایش آثار به شکل حضوری ، مجازی ، تلویزیونی و... وجود خواهد داشت. شرکت کنندگان می بایست آمادگی تغییر شرایط برگزاری را داشته باشند و مساعدت لازم را در جهت برگزاری آثار خود با جشنواره به عمل آورند.

فرایند ثبت تقاضای حضور در جشنواره:

متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت بیست و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان بروی تارنمای icy.theater.ir نسبت به ثبت تقاضای حضور خود و بارگزاری اثر در بخش های مختلف جشنواره اقدام کنند.

 گاه شمار مسابقه تئاتر خردسال:

- آخرین مهلت انجام فرآیند ثبت تقاضا در بخش مسابقه تئاتر خردسال: ۵ دی ۱۴۰۲

- معرفی آثار برگزیده بخش مسابقه تئاترخردسال: اول بهمن ۱۴۰۲

 گاه شمار مسابقه تئاتر کودک:

- آخرین مهلت انجام فرآیند ثبت تقاضا در بخش مسابقه تئاتر کودک: ۵ دی ۱۴۰۲

- معرفی آثار برگزیده بخش مسابقه تئاتر کودک : اول بهمن ۱۴۰۲

گاه شمار مسابقه تئاتر نوجوان:

- آخرین مهلت انجام فرآیند ثبت تقاضا در بخش مسابقه تئاتر نوجوان: ۵ دی ۱۴۰۲

- معرفی آثار برگزیده بخش مسابقه تئاترنوجوان: اول بهمن ۱۴۰۲

 گاه شمار مسابقه تئاتر خیابانی:

- آخرین مهلت انجام فرآیند ثبت تقاضا در بخش مسابقه تئاتر خیابانی: ۵ دی ۱۴۰۲

- معرفی آثار برگزیده بخش مسابقه تئاترخیابانی: اول بهمن ۱۴۰۲

 گاه شمار مسابقه نمایشنامه:

- آخرین مهلت انجام فرآیند ثبت تقاضا در بخش مسابقه نمایشنامه نویسی: اول دی ۱۴۰۲

- معرفی آثار برگزیده مرحله اول مسابقه نمایشنامه نویسی: ۲۵ دی ۱۴۰۲