به گزارش هنرآنلاین، نشست هماهنگی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با حضور جمعی از مدیران ستادی تهران و مدیران کمیته‌های ستادی اصفهان در این شهر برگزار شد.

مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در اصفهان در این نشست با اشاره به تشکیل کمیته‌های مختلف و برگزاری جلسات مستمر به منظور پیشبرد امور اظهارداشت: رابطان آموزش و پرورش، صدا و سیما و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال مشخص شدن هستند تا در فرآیند اجرایی جشنواره در شهر اصفهان، طی زمان باقی‌مانده اقدامات لازم صورت گیرد.

میثم بکتاشیان با تأکید بر تلاش شبانه‌روزی و متعهدانه همکاران در حوزه‌های مختلف، گفت: امیدوارم امسال با تغییر رویکردها و محتوایی‌ شدن اقدامات، برنامه‌های محله محور که جزو رویکردهای دوره کنونی مدیریت شهری است با قوت بیشتری پیش برود.

وی بیان کرد: صحبت از اصفهان یا تهران در ادبیات ما نیست و به عنوان یک پیکره واحد در حال پیشبرد برنامه‌های جشنواره هستیم.

همه مردم ایران باید از جشنواره بهره‌مند شوند

معاون فرهنگی شهردار اصفهان نیز در این نشست گفت: اصفهان شهر زندگی است و برگزاری این رویداد نیز می‌تواند به ایجاد شور و نشاط برای دستیابی به این شعار ما را یاری کند.

فیلم کودک2

کمال حیدری با بیان اینکه همه مردم باید از سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان و اثرات آن بهره‌مند شوند، اظهارداشت: آنچه می‌تواند ما را در فرآیند اجرا و عملیات کمک کند تا به بهترین نحو جشنواره را اجرا کنیم، هم‌افزایی و همدلی است.

معاون فرهنگی شهردار اصفهان گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، رویدادی برای کل ایران و توفیق اجرایش از آن اصفهان است. باید تلاش کنیم تا این جشنواره به بهترین نحو برگزار شود.

وی با تأکید بر لزوم اجرای هرچه بهتر برنامه‌های جنبی جشنواره افزود: فضای جشنواره همان طور که از نامش مشخص است، باید با محوریت کودک و نوجوان باشد و از سویی این جشنواره فرصتی است تا نشاط و شور در کشور حاکم شود.

حیدری بیان کرد: دشمن به دنبال ایجاد فضای یأس و ناامیدی است و ما باید از فرصت برگزاری این رویداد نهایت استفاده را ببریم.

معاون فرهنگی شهردار اصفهان با اشاره به مدیریت مناسب منابع گفت: کمیته بین بخشی برای درگیر کردن سایر سازمان‌ها بسیار مهم است و سازمان‌های مختلف در رقم خوردن این فضا ایفای نقش می‌کنند.

اهمیت آثار و مخاطبان جشنواره

مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان نیز در این نشست اظهارداشت: این جشنواره بین‌المللی در یک شهر ارزشمند به نام اصفهان برگزار می‌شود اما نکته‌ای که همیشه آن‌ را فراموش کرده‌ایم، مخاطب اصلی این برنامه یعنی کودکان و نوجوانان است.

فیلم کودک3

مسعود احمدیان با اشاره به پشتیبانی مالی برپایی سی و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: بیشترین حجم مباحث مالی این رویداد در زمینه تامین فیلم‌های خارجی وحضور میهمانان و داوران از کشورهای مختلف است.

وی با تأکید بر اهمیت نمایش فیلم در این جشنواره افزود: غالبا به تامین آثار برای نمایش در جشنواره توجه نمی‌شود و متأسفانه گاه فیلم‌ها برای ما مهم نیست.

مدیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با بیان اینکه مهمانان اصلی ما سازندگان آثار هستند، اظهارداشت: تولیدکنندگان آثار باید در جریان این جشنواره فرصتی داشته باشند تا در این رویداد در کنار یکدیگر قرار بگیرند و تجربیات خود را ارائه کنند.

احمدیان افزود: کودکان و نوجوانان مخاطبان اصلی این جشنواره هستند. اصفهان نیازمند سالن سینمای خوب و استاندارد است تا مخاطب از کیفیت تصویر و صدا لذت ببرد. باید این استانداردها فراهم شود تا مخاطب جشنواره بهترین استفاده را از تماشای فیلم‌ها ببرد.

فیلم کودک1

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با دبیری مجید زین‌العابدین و با مشارکت سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان از پانزدهم تا بیستم مهرما (۷ تا ۱۲ اکتبر ۲۰۲۳) در اصفهان برگزار می‌شود.