به گزارش هنرآنلاین، ویژه‌ برنامه «مغناطیس» در فصل سوم، پخش خود را به تازگی آغاز کرده و همزمان این روزها در حال تولید است. فصل اول و دوم این برنامه در دهه ۹۰ با محوریت سفر پیاده‌روی اربعین از تلویزیون پخش شد.

این برنامه با رویکرد آموزشی و اطلاع رسانی در حوزه اربعین ساخته می شود و قرار است نوعی اگاهی بخشی برای زائر اربعین صورت بگیرد که در طول این سفر چه نیازها و مراقبت‌هایی را باید در پیش گیرد.

کارشناسان حوزوی و دانشگاهی و همچنین چهره‌های شناخته شده مردمی مهمانان این برنامه هستند که نامشان اطلاع رسانی خواهد شد.

«مغناطیس» تلاش دارد تجربه های دیگر زائران اربعین را با مخاطب به اشتراک بگذارد و با هدف ارتقای دانش و معرفت مخاطب نسبت به اربعین، محتوایی کاربردی در اختیار او قرار دهد.

در این برنامه مهدی طهماسبی تهیه کننده، حامد منصوری کارگردان هنری، هاجر شعبانی و طاهره فاضلی نیز تیم سردبیری برنامه هستند.

صادق لطفی زاده و پیمان قانع دکور «مغناطیس» را با ایده و طرحی ویژه و خلاقانه طراحی کرده اند و محمد درخشان کارگردانی تلویزیونی این برنامه را بر عهده دارد.

تقویت نگرش درست به اربعین به عنوان یک پدیده الهی، بررسی آثار بین المللی اربعین، بررسی فرهنگ عراق به عنوان میزبان زائران اربعینی و آموزش نکات حفظ سلامتی از نگاه طب نوین و سنتی و ... از جمله محورهای برنامه است.