به گزارش هنرآنلاین به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم کوتاه «شوفر» به کارگردانی رضا نجاتی و تهیه‌کنندگی حسین کاکاوند به جشنواره‌های جهانی فیلم‌های کودکان و نوجوانان «CINEMA IN SNEAKERS» و «KINOLUB» در لهستان راه یافت.

جشنواره «CINEMA IN SNEAKERS» در سال 2013 با هدف تبدیل‌شدن به انجمنی که در آن تجربیات و دانش در رابطه با مشکلات جوانان را در دنیای معاصر تبادل شود، تأسیس شد. این رویداد اهمیت دسترسی یک گروه سنی مشخص را به عناوین سینمایی متنوع و هدفمند را برجسته و آن را به عنوان بخشی ارزشمند از رشد یک جوان متعادل و بافضیلت معرفی می‌کند.

فیلم کوتاه «شوفر» علاوه بر حضور در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم و رسانه برای کودکان و جوانان Cinema in Sneakers لهستان، نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم کوتاه این رویداد نیز شده‌ است. این جشنواره، امسال از ۲4 می تا ۴ ژوئن (3 تا 14 خرداد 1402) در ورشو برگزار خواهد شد.

«شوفر» در ماه ژوئن در بخش مسابقه هشتمین دوره جشنواره کودکان و نوجوانان Kinolub لهستان نیز حضور خواهد داشت.

جشنواره بین‌المللی KINOLUB ، جشن فیلم‌های تولید شده برای کودکان و نوجوانان است. این رویداد از سال 2015 هر ساله در ماه ژوئن برگزار شده و تقریباً شاهد یازده هزار بازدیدکننده از سراسر جهان است. برندگان هر دوره توسط هیئت داوران حرفه‌ای بزرگسال و هیئت داوران کودکان و نوجوانان انتخاب و جوایز مالی و تندیس جشنواره را دریافت خواهند کرد.

فیلم کوتاه «شوفر»، داستان پسر نوجوانی را به تصویر می‌کشد که به اصرار پدر مجبور به یادگیری رانندگی می‌شود. این فیلم علاوه بر حضور در جشنواره‌های داخلی و دریافت پروانه زرین و دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه داستانی از سی و سومین جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان اصفهان، در حضور بین‌الملل خود به جشنواره‌های بروکسل بلژیک و میهودو ژاپن نیز راه یافته است.

محمدامین طاهری، امید سلیمی و علی باقری در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.