به گزارش هنرآنلاین، لیلا اوتادی بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص آزادی ۹ زندانی جرایم غیر عمد سرپرست خانوار تربیت حیدریه و بازگرداندن آنها به آغوش خانواده قبل از شروع سال ۱۴۰۳ در گفتگو با برنامه «جنت آباد» رادیو تهران در خصوص هدفش از این اقدام گفت: فکر می‌کردم باید شادی این انسان‌ها را از آزادی که برایشان اتفاق می‌افتد، ببینم.
 
 
وی افزود: هر فردی حتی برای یک بار هم که شده با پرداخت مبالغ کم می‌تواند یک زندانی را آزاد کند. این زندانی می‌تواند پدر، مادر، فرزند و سرپرست یک خانواده باشد. این کار به خانواده روحیه جدیدی می‌دهد. ما می‌توانیم با محبت خودمان، در زندگی این انسان‌ها دست خدا باشیم که بسیار هم لذت‌بخش است.
 
 
این بازیگر ادامه داد: برای اولین‌بار در سال ۸۶ به همراه چند نفر از دوستانم حدود ۱۲ نفر زندانی زندان اوین را آزاد کردیم و پس‌از‌آن خودم گهگاهی این کار را انجام می‌دادم.
 
 
اوتادی گفت: بعد از فیلم «آزادی به قید شرط» هم به‌عنوان سفیر آزادسازی زندانیان انتخاب شدم . این امر تشویق و یادآوری برای من بود تا این کار را بیشتر انجام دهم. نزدیک عید نوروز هم به روستای زاوه تربیت حیدریه در مناطق محروم کشور رفتیم و ۹ زندانی جرایم غیر عمد زندان این روستا را آزاد کردیم.
 
 
لیلا اوتادی با بیان اینکه شخصاً به آزادسازی زندانیان علاقه دارد گفت: کارهای خیر مثل حمایت از کودکان معلول و بی‌سرپرست و جهیزیه دادن هم لذت‌بخش است اما آزادسازی زندانیان آن هم در شب عید لذت زیادی دارد که امیدواریم همه آن را تجربه کنند.
 

وی در ادامه این گفتگو با اعلام اینکه بعد از تعطیلات نوروز چند زندانی دیگر هم آزاد خواهند شد گفت: برای عید سعید فطر اینکار انجام خواهد شد. به‌دنبال این هستیم که بتوانیم تعداد بیشتری از زندانیان را که بدهی آنها کمتر است را آزاد کنیم. چون برخی بدهی زندانیان بسیار هنگفت است و طرف مقابل معمولا نمی‌بخشد و مهیا کردن این مبالغ سخت است.

 

اوتادی در پایان گفت: تعدادی از این عزیزان زندانی جرایم غیر عمد که طی سال‌ها دیده‌ام آدم‌هایی بودند که ورشکسته شده و مشکل چک داشتند و عملاً در این بین هیچ‌کاره بودند. از همه هموطنان می‌خواهم برای دادن چک حتی به اعضای خانواده خود دقت کنند.