به گزارش هنر آنلاین فصل سوم سریال انیمیشن «چل پله زیر زمین»، محصول مرکز انیمیشن سوره، به نویسندگی نسیم خراشادی‌زاده و کارگردانی و تهیه‌کنندگی علیرضا طاهری، از شنبه ۲۶ اسفند هرشب ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه نهال می‌رود.

فصل جدید این اثر که به مشکلات زیست محیطی توجه دارد و مخاطبان را با جاذبه‌های گردشگری و تاریخی آشنا ‌می‌کند، در ژانر کمدی فانتزی-آموزشی و در ۱۳ قسمت ۱۲ دقیقه‌ای آماده نمایش شده است.

همچنین در آستانه پخش، پوستر و تیزر این مجموعه پویانمایی که به ترتیب طراحی و ساخت آن برعهده علیرضا طاهری و علی نوروزیان بوده است، منتشر شد.

در فصل سوم، کاراکتری به نام «کلک» که شخصیتی بدجنس‌ است، سعی دارد به کمک «فضولچه» در کارهای «دکتر تور» و گروه قهرمانی خرابکاری کند. همچنین در این سری یک دختر خردسال به نام «روشا» که خواهرزاده «دکتر تور» است به گروه قهرمانی اضافه شده که بسیار باهوش و بازیگوش است.

دیگر عوامل «چل پله زیر زمین» عبارتند از مدیر تولید: سالار ترازی، انیماتورها: سالار ترازی، میترا رحمانی، ژینا نظری، مریم عبداللهی، فاطمه پیروی، سیدحسین موسوی، ناصر خزلی، بهار رفیعی و سپیده ملایی، طراحی شخصیت و فضا: علیرضا طاهری، رنگ آمیزی اجرای فضا: ملیحه رحمانی، زهرا کبابیان و بنفشه کشاورز، تدوین: سالار ترازی، استوری برد: سپیده نوری، استوری ریل: محدثه شاه محمدی، سرپرست گویندگان: اشکان صادقی، صداپیشگان: اشکان صادقی، دیانوش آصف وزیری، علی باقرلی، حمید صلاحی، آریا اقبالی، محمدحسین محمدپور و گلچهره زند، آهنگساز و تنظیم‌کننده: وحید عباسی، صداگذار و طراحی صدا: محمدعلی درگاهی و ضبط موسیقی: استودیو آنگرو.