به گزارش هنر آنلاین محمود علیپور تهیه کننده و برنامه‌ساز کودک با اشاره به شکل‌گیری انجمنی در حوزه کودک و رسانه بیان کرد: ما در هفته کودک سلسله وبینارهایی برگزار کردیم و از روز کودک ۱۶ مهر تا ۱۳ آبان، روز نوجوان، در یک سلسله ویژه‌برنامه به موضوع چشم‌انداز مدیریت فرهنگی رسانه‌ای آینده‌سازان میهن می‌پردازیم.

وی اضافه کرد: ما در دهه ۷۰ و ۸۰ تولیدات خوبی در حوزه کودک و نوجوان داشتیم از «محله بهداشت»، «هادی و هدا» و «قصه‌های مادربزرگ» گرفته تا «زیر گنبد کبود» و بعد «بچه‌های مدرسه همت»، «دنیای شیرین دنیا» و … اما در دهه‌های اخیر با کمبود بودجه، شاهد تولیدات ضعیف در حوزه کودک بودیم.

مدیر انجمن کودک و رسانه با اشاره به راه‌اندازی انجمن تخصصی کودک و رسانه، گفت: هدف این انجمن اطلاع‌رسانی دستاوردهای مجموعه‌های مختلف رسانه‌ای حوزه کودک و نوجوان به جامعه و قدردانی از تلاش‌های دلسوزانه تولیدکنندگان این حوزه است. همچنین شناسایی ظرفیت‌های گوناگون، ایجاد هم‌افزایی برای ارتقای کیفیت محصولات، خدمات رسانه‌ای برای مخاطب و برگزاری سلسله وبینارهای تخصصی است.

علیپور اظهار کرد: در این وبینارها، کارشناسان و متخصصان حوزه کودک و رسانه به بررسی موضوعاتی همچون چشم‌انداز تولید محتوای رسانه‌ای برای کودکان و نوجوانان در عصر جدید، راهکارهای ارتقای کیفیت محصولات و خدمات رسانه‌ای برای مخاطب کودک و نوجوان، مدیریت فرهنگی رسانه‌ای برای آینده‌سازان میهن و نقش خانواده در تربیت نسل آینده با استفاده از رسانه خواهند پرداخت.

وی در پایان گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از این موضوعات و وبینارها به سایت انجمن تخصصی کودک و رسانه به آدرس http://koodak.tv/ مراجعه کنند.