به گزارش هنرآنلاین پویان امینان تهیه‌کننده برنامه «نشان آبادی» گفت: تیم برنامه‌ساز هر روز از ساعت ۱۵ تا ۱۶ به معرفی توانمندی‌های روستاییان حاضر در نمایشگاه می‌پردازد و محصولات و دستاوردهای آن‌ها را معرفی می‌کند.

وی ادامه داد: بسیاری از روستاییان با ایجاد خط تولید محصولات مورد نیاز کشور را تهیه می‌کنند و ضمن ایجاد استقلال غذایی برای کشور موجب اشتغال‌زایی برای اهالی روستا می‌شوند که انعکاس عملکرد آنها گامی برای الگوسازی سایر روستاییان می‌شود. گفتگو با مسئولان و کارشناسان مرتبط با اقتصاد روستا از دیگر بخش‌های این برنامه است که طی آن چالش‌ها و موانع تولیدات آنان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

امینیان از معرفی روستاهای گمنام و دستاوردهای درآمدزایی آن‌ها در این برنامه خبر داد و گفت: برخی از محصولات تولیدی ظرفیت صادراتی مناسبی دارد که در این برنامه ضمن معرفی آن‌ها، فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران را نیز مهیا می‌کنیم.

تهیه‌کننده برنامه «نشان آبادی» با تلاکید بر نقش اشتغال بر جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان یادآور شد: رادیو اقتصاد از گذشته با معرفی ظرفیت‌های درآمدزایی روستاییان گامی موثر بر مهاجرت معکوس به روستاها برداشته است و این نمایشگاه نیز فرصت مناسب برای روشن کردن چراغ روستاهای خالی از سکنه و یا کم‌جمعیت خواهد بود.

برنامه «نشان آبادی» به تهیه‌کنندگی پویان امینان و لیلا روزبهانی از ۱۲ تا ۱۸ مهر ساعت ۱۵ تا ۱۶ و جمعه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ از محل نمایشگاه روستاآباد واقع در مصلی تهران بصورت زنده پخش می‌شود.