سرویس تجسمی هنرآنلاین: پنجمین نمایشگاه نقاشی انفرادی سارا اشرفی با عنوان "ارکیده‌ها لباس‌هایم را از روی بند رخت می‌برند" از ٢٤ مارچ ٢٠١٧ تا ٥ آوریل ٢٠١٧ ( ۴ تا ۱۶ فروردین ماه) در گالری DUO سوئیس در استان والی برگزار خواهد شد .

تعداد ٢٠ اثر نقاشی در ابعاد مختلف که کوچکترین آثار ٢٠ در ٢٠ سانتی‌متر و بزرگترین اثر ١٨٠ در ١٠٠ سانتی‌متر است در این نمایشگاه ارائه خواهد شد. تمامی آثار با تکنیک آکریلیک و روی بوم هستند و پس از پایان این نمایشگاه آثار در گالری دولتی MAISON DE LA TREILLE سیون سویس از ٦ تا ٩ آوریل (۱۷ تا ۲۰ فروردین) به نمایش در خواهد آمد. قابل ذکر است که این نمایشگاه‌ها با حمایت اداره توریست شهرستان والی سوئیس برگزار خواهد شد.

سارا اشرفی متولد ١٣٦٠ تهران  و فارغ‌التحصیل گرافیک از دانشگاه آزاد اسلامی است. او که عضو انجمن نقاشان ایران است کار هنری را با تصویر سازی از ١٣ سالگی با مطبوعات و روزنامه‌های مختلف آغاز کرد، اولین نمایشگاه انفرادی او در ١٨ سالگی در گالری طرح نو برگزار شد و از آن پس به صورت همزمان نقاشی و تصویر سازی را دنبال کرده است.

IMG_1670

او درباره خود نوشته است: " ١٩ سالم که بود مدیر هنری روزنامه گنبد کبود شدم (تنها روزنامه نوجوانان ایران) کار در روزنامه گنبد کبود فصل جدیدی را در زندگی من آغاز کرد من داستان‌های کوتاه سورئال برای نوجوانان می‌نوشتم و تصویرسازی می‌کردم این کار باعث شد ساختار مفهومی کارهای من شکل تازه‌ای به خود بگیرد و خطوط ساده و گرافیکی جای خود را به نقاشی‌های جدی‌تری بدهند، پس باید زمان بیشتری را برای نقاشی کردن سپری می‌کردم بنابراین از مطبوعات که یک رودخانه خروشان بود به ناچار فاصله گرفتم. نقاشی‌های من از روی کاغذ بیشتر روی بوم رفته بودند و ابعاد کارهایم بزرگ‌تر شده بود.

گواش و آبرنگ اولین رنگ‌های من برای نقاشی کردن بودند ، آنقدر با گواش کلنجار رفته بودم تا مثل رنگ روغن و اکریلیک از آن برای ساخت و ساز استفاده می کردم و حالا که با اکریلیک و رنگ و روغن کار می کنم می فهمم چه کار سختی می‌کردم ... من نقاشی را تجربی یاد گرفتم و همه چیز را خودم کشف کردم و این دست یافته‌هایم برایم بسیار با ارزش است .

IMG_1842

نقاشی‌های سارا اشرفی تاکنون در کشورهای مختلف دنیا چون: ایتالیا ، آمریکا ، ارمنستان، اسلواکی و سوئیس به نمایش در آمده است .