به گزارش هنرآنلاین، او درباره زمان شکل گیری ایده ‌این آثار گفت: "اردیبهشت 89 اولین ایده خلق آثار به ذهنم خطور کرد. کتابخانه ای را طراحی می کردم که از شعر مولانا "انسانم آرزوست" الهام گرفته بود وچون کانسپت کار به انسان ارتباط پیدا می کرد؛ این کلمه را به  صورت گرافیکی دورآن کشیدم و حجم دادم. دو نقطه کلمه انسان تبدیل به دستگیره کشو و قفسه کتابخانه شد که به صورت استعاری می توانست به ورود به درون ذهن و قلب انسان اشاره کند و این موضوع بسیار برایم جذاب بود. "

این هنرمند ادامه داد:" بعد از اولین طراحی‌ به بررسی حروف الفبای فارسی پرداختم تا امکانات هر کدام را پیدا کنم و بتوانم به آن عملکرد ببخشم. در این جست و جو متوجه شدم حروف فارسی پتانسیل فوق العاده ای برای داشتن حجم و کاربردی شدن دارند. "

او به پیدا کردن کلمات بامعنا نیز اشاره کرد و گفت:" بعد از بررسی حروف الفبای فارسی به پیدا کردن کلمات معنا دار پرداختم. در نخستین کار اجرا شده کلمه عشق را درآوردم که از فضای خالی حروف (ع) و (ق) می توان استفاده کاربردی کرد واشیا و یا کتاب در آن گذاشت. "

امین الهی درباره رسیدن به خلق آثار با چوب توضیح داد: "درابتدا پیدا کردن متریال اصلی اجرا برایم مانند معما بود و در نهایت صداقت و خلوص چوب مرا شیفته خود ساخت.  "

این هنرمند افزود: "به عنوان یک معمار می خواستم تمامی جزییات کارهایم را خودم طراحی کنم بنابراین کار با چوب و نجاری را یاد گرفتم و همچنین درباره طراحی جزییات مطالعه بسیار کردم ."

او درباره این که آیا طرح و ایده آثارش را از جایی الهام گرفته است، گفت: "این آثار ترکیبی از شعر، مجسمه و عملکرد است و برای نخستین بار توسط یک هنرمند ارائه می شود. این آثار نیز مانند نقاشی خط که مسیر تازه ای در هنر به وجود آورد می تواند پیشگام باشد. اسم های مختلفی در این هفت سال برای آثارم انتخاب کردم که در نهایت به "خطی دیگر" رسیدم.  "

او با اشاره به این که در هیچ کدام از آثارش از روکش چوب استفاده نکرده است، افزود:" بافت چوب زیبایی خاص خودش را دارد بنابراین آنها را دست نخورده باقی گذاشتم بخشی از یک اثر را می توان طراحی و کنترل کرد اما نقش آوندها و رگه های چوب بر پوسته اثر قسمت غیر قابل پیش بینی‌ است. تعدادی از کارهایم مانند "آهوی وحشی" ترکیب چوب و رنگ هستند و یکی از آثار هم روکش طلا دارد. "

ستاره امین الهی در پایان صحبت هایش درباره این که در آثار بعدی اش هم  همواره از چوب استفاده خواهد کرد، گفت: "به موازات "خطی دیگر" ؛ کارهای میکس مدیا با آینه انجام می دهم و مجموعه‌ تازه ام  مجسمه هایی با آینه و چوب خواهند بود که کاربردی به جز مجسمه نخواهند داشت. احساس می کنم چوب باید همیشه در کارهایم چه مجسمه‌های کاربردی و چه آینه کاری ها دیده شود.  "

ستاره امین الهی متولد 1358 است، او پس از اتمام تحصیلات معماری در ایران  به فرانسه رفت و دومین مدرک کارشناسی ارشد خود را از مدرسه معماری پاریس لویلت دریافت کرد. وی پس از تجربه کار در دفاتر معماری از فرانسه به کانادا رفت. او بیش از سه سال است که در ونکوور کانادا ساکن است. امین الهی شرکت در چهار نمایشگاه گروهی در ایران را در کارنامه هنری خود دارد و  نمایشگاه "شعر در رگ های چوب" اولین نمایشگاه انفرادی وی محسوب می شود.

نمایشگاه "شعر در رگ های چوب" تا 18 بهمن در گالری مژده برپا خواهد بود علاقه مندان می توانند از این نمایشگاه یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 11 تا 18 جمعه ها ساعت 16 تا 20 در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، علامه شمالی، خیابان 18 شرقی، پلاک 27 دیدن کنند.