به گزارش هنرآنلاین، «گوهر زمین» عنوان پنجمین نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های آزاده یعقوب‌پور است که عصر جمعه ۱۸ خردادماه در گالری شکوه افتتاح می‌شود.

آزاده یعقوب‌پور‌ زمین‌شناسی خوانده و نقاش است. زمین‌شناسی و هنر‌ در جایی بهم می‌رسند که موضوع، زمین است و حیات انسان در این کره خاکی و مشاهداتش از محیط.

یعقوب‌پور با تلفیق زمین‌شناسی و نقاشی آثاری با خودکار و روان‌نویس پدید آورده و در مواردی آثارش با گوهر سنگ اصل و دیگر عناصر زمینی همراه شده است. این نمایشگاه به نوعی میان‌رشته‌ای تلقی می‌شود و هنرمند تلاش کرده تا داشته‌های علمی خود را با ایده‌های هنری‌اش تلفیق و کاری نو ارائه کند.

یعقوب‌پور پیش از این در چندین نمایشگاه گروهی شرکت داشته و این پنجمین نمایشگاه انفرادی اوست.

در استیتمنت این نمایشگاه با عنوان «آزاده» آمده است: «زمین شناسی و هنر از ابتدای جهان باهم در آمیخته هستند. شاید بعضی ها متوجه نباشند که ریشه الهام و حس و حال هنری شان از بطن زمین است. زمین شناسی علمی است که دیدی عمیق و جامع بر اعماق زمین ریشه حیات و زندگی منابع آب و انرژی کانی‌ها، سنگ‌ها، گوهرها، کوه‌ها، اقیانوسها و غیره دارد. زمین شناسی یکی از علوم مهم است زیرا که هر آنچه داریم از زمین است و ریشه در زمین دارد.

هنر شامل احساسات و مشاهدات ما از محیط و دنیای اطراف ماست. من آزاده یعقوب پور هستم زمین‌شناس و هنرمند. کارم بسیار نو و متفاوت است و نامش را آزاده گذاشتم. زیرا هر کس مانند اسم من آزاد است هرگونه حس و برداشت شخصی از نقاشی‌های من را داشته و هر چیزی را در آثارم ببیند و تصور کند. آثارم تلفیقی از هنر و زمین شناسی و همه با خودکار و روان نویس کشیده شده‌اند. بعضی از آثارم دارای گوهرسنگ اصل طلا مس نقره فسیل و صدف هستند و آثارم در ایران به صورت برند و لوگو به نام «آزاده» ثبت شده است.»

آثار آزاده یعقوب‌پور را می‌توانید از روز جمعه ۱۸ خرداد  به مدت یک‌هفته در گالری شکوه به آدرس بلوار اندرزگو، سلیمی‌شمالی، کوچه امیر نوری پلاک ۱۹ تماشا کنید.