به گزارش هنرآنلاین، به فاصله کمتر از یک روز پس از رونمایی از جدیدترین اثر نقاشی حسن روح‌الامین با عنوان «مائده»، این نقاشی روی دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) نقش بست اما بامداد روز جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه، دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) به مناسبت جشن میلاد با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) تغییر کرد و دیوارنگاره «ایران حرم است» جایگزین «مائده» شد.

حسن روح‌الامین که روز ۲۳ اردیبهشت در مراسم رونمایی از این نقاشی که تصویری از امام رئوف و همسفره گی ایشان با غلامان است، نشان درجه یک هنری دریافت کرد، دقایقی قبل نسبت به تغییر دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) واکنش نشان داد.

روح‌الامین در این باره نوشت:

«دیوارنگاره میدان ولی عصر (ارواحنافداه) یکی از بزرگترین رسانه‌های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است و در دهه ۹۰ بزرگترین و مؤثرترین محصولات فرهنگی از این دیوارنگاره به سایر رسانه‌ها مخابره شده است.

متأسفانه بعضاً استفاده از کارهای ضعیف و اخیراً تصاویر ساخته شده با هوش مصنوعی، موجب کم فروغ شدن تأثیر این رسانه باشکوه و اسراف این ظرفیت فرهنگی شده است.

بنده در ۵ سال گذشته، به‌صورت افتخاری حداقل سالی یک کار برای ایام محرم تقدیم این ظرفیت فرهنگی کرده‌ام. اما متأسفانه کار حضرت قاسم علیه السلام در محرم سال گذشته بعد از ۴ روز با طرح دیگری تعویض شد و امسال نیز این اتفاق برای نقاشی «مائده» با موضوع حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام افتاد.

البته بنده رویدادهای مناسبتی، ملاحظات اداری مسؤولین این حوزه و نگاه‌های غیرکارشناسی، غیرمساله‌مند و عجولانه متأثر از رئیس و مرئوسی را درک می‌کنم. لکن هدفم از نگارش این متن این است که به مخاطبان عرض کنم، با علم به تأثیر عظیم این ظرفیت فرهنگی و علی‌رغم میل باطنی، تصویر نقاشی «مائده» آخرین اثر بنده در این دیوارنگاره خواهد بود.»

دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) متعلق به خانه طراحان انقلاب اسلامی زیرمجموعه سازمان رسانه‌ای اوج است.